piątek , 24 maj 2024
Home » Aktualności » Witamy w środku kolejnego tygodnia Roku. Mamy środę.

Witamy w środku kolejnego tygodnia Roku. Mamy środę.

Witamy w środowy poranek. Z wiosennymi nadziejami weszliśmy w bieżący tydzień, już marcowy tydzień. A ten tydzień biegnie i biegnie. Za oknem mamy pochmurny dzień. Noc była jednak chłodna. Patrząc na to co mówią meteorolodzy, w sposób uzasadniony możemy oczekiwać na nadejście cieplejszych dni. To już ma nastąpić w kolejnych dniach. Czy to będzie już prawdziwa wiosna, trudno jednoznacznie dzisiaj wyrokować? Prawda jednak jest taka, że nadchodzi ocieplenie, które prowadzić nas będzie do samej kalendarzowej wiosny. Jest więc szansa na to, że dane nam będzie niebawem popracować trochę na dworze. Coraz to dłuższy dzień, wyższa – niemal wiosenna temperatura i słońce mają nam to umożliwi. Pamiętajmy również, że trawa Post, a szybkimi krokami zbliża się Wielkanoc, dobrze więc byłoby, abyśmy do świąt zdążyli z uprzątnięciem tego wszystkiego co pozostało po zimie. Przy okazji wykonywania tych prac, będziemy mieli doskonałą okazję do tego by zaczerpnąć świeżego powietrza i zregenerować nasze wyjałowione organizmy. Byle tylko powietrze w kolejnych dniach nie przypominało tego z najgorszych dni tegorocznej zimy. Na dzień dzisiejszy i każdy kolejny dzień tego tygodnia wszystkim naszym czytelnikom życzymy wszelkiej pomyślności i dużo zdrowia.

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 4 marca br. – w 74 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 64 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 302 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 74 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +2oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +7oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 735 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.48, zaś zmierzch około godz.: 18.06.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.22 zajdzie natomiast o godz. 17.33 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 11 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 49 minut. Dzisiejszy dzień jest już 3 godziny i 10 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 1 godziny i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 4 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 10 minut i 31 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 9 minut i 34 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Uprzywilejowanie jest złem moralnym niemal takim samym jak dyskryminacja, ponieważ dając komuś więcej, niż mu się należy, komuś innemu trzeba dać za mało”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Suchy marzec, kwiecień mokry, maj przechłodny – nie będzie rok głodny”.

Mamy nadzieję, że wzięli sobie Państwo do serca nasze prośby o to, aby zarówno rano, jak i wieczorem poddawać się gimnastyce i lekkiej przebieżce. Doprawdy takie życie powoduje, że nasze organizmy regularnie ,,wołają” o jeszcze. Ćwiczmy, biegajmy, spacerujmy, generalnie rzecz ujmując starajmy się aktywnie wypoczywać. Korzystajmy z tego, że rano robi się coraz wcześniej jasno, oraz, że wieczorem jest długo jasno. Starajmy się jednak, kiedy to możliwe, naszą rekreację uprawiać z dala od domów, tam gdzie jest prawdopodobieństwo, że powietrze jest w miarę czyste. To w trosce o nasze zdrowie i życie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja