poniedziałek , 11 grudzień 2023
Home » Aktualności » ,,Czasami w marcu zetnie wodę w garncu”. Miesiąc marzec rozkręca się na dobre.

,,Czasami w marcu zetnie wodę w garncu”. Miesiąc marzec rozkręca się na dobre.

Od kilku godzin przeżywamy wtorek pierwszego tygodnia marca. Tak, tak – to już marzec. Mamy więc prawo oczekiwać, że jak na marzec wypada, pogoda powinna powoli zmierzać w kierunku standardów wiosennych. Tymczasem na dworze w ostatnich dniach panuje taka sobie pogoda. Taka aura nie jest za bardzo korzystna dla naszych organizmów, ptactwa i zwierząt na dworze. Według meteorologów stopniowo nadchodzić będzie ocieplenie. Ale w tym zakresie nie będzie żadnego szaleństwa. Jest więc szansa na to, że zmienią się dość radykalnie warunki meteopatyczne. Na myśli mamy oczywiście nagłe i znaczny skok ciśnienia i temperatury. Jest to niekorzystne zwłaszcza w zakresie chorób sercowych, oraz naszej psychiki. Zły wpływ takiej pogody ma zwłaszcza wpływ na osoby  starsze i schorowane. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko co w tym zakresie nas czeka już za kilka dni będzie za nami a przed nami będzie już tylko piękna i stabilna wiosenna pogoda. Tymczasem mamy wtorek 3 marca ( 03.03.2020 r. ) a do końca roku pozostały 303 dni, możemy więc powiedzieć, że marzec obchodzi w dniu dzisiejszym swoje imieniny.  Niech i tak będzie. A na dworze mamy pochmurną pogodę. Chwilami pada drobniutka mżawka. Taki stan pogody z samego rana nie wyrokuje nic dobrego na dalszą część dnia. Chociaż my mamy nadzieję, że się wypogodzi.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 3 marca br. – w 73 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 63 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 303 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 73 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +11oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 731 – 729 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 71 – 84%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.50, zaś zmierzch około godz.: 18.04.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.24 zajdzie natomiast o godz. 17.32 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 8 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 52 minuty. Dzisiejszy dzień jest już 3 godziny i 7 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 1 godziny i 58 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 3 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 5 godzin, 14 minut i 16 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 5 minut i 49 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Samuel, Gerwin, Kinga, Maryna, Kunegunda, Tycjan i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Ludzkość stale kroczy naprzód, ale człowiek pozostaje ten sam”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czasami w marcu zetnie wodę w garncu”.

Patrząc za okno nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić naszych czytelników do spędzenia ,,odrobiny” czasu poza domem. Za oknem bowiem mamy pochmurny poranek, nie jest jednak najgorzej. W dalszym ciągu narażeni jesteśmy na zabójcze oddziaływanie smogu, co powoduje, że wychodzenie na dwór w terenach zurbanizowanych jest więc wielkim ryzykiem. Trzeba więc w miarę możliwości ,,uciekć” głęboko w las lub do parku. Tylko tam możemy bowiem liczyć na szczyptę czystego powietrza.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja