piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Witamy w sobotni wilgotny poranek. Pamiętajmy o narastającym zagrożeniu ze strony koronawirusa!

Witamy w sobotni wilgotny poranek. Pamiętajmy o narastającym zagrożeniu ze strony koronawirusa!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 13 628!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 241 946  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 4 351 osoby! Przybyło: 179 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

kogucikW Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Tak jak zapowiadaliśmy, na dworze mamy słoneczny i piękny dzionek. Kolejny piękny jesienny dzień. Podobnie ma być do końca bieżącego tygodnia. A potem? A potem zobaczymy. Wstępne prognozy nie zwiastują nic dobrego. Pamiętajmy jednak, ze prognozy pogody są tylko prognozami i wystarczy jeden silniejszy podmuch wiatru i wszystko co było planowane i zapowiadane się odmienia. Może i tym razem tak będzie, więc póki co cieszmy się tym co mamy.

Witamy w zachmurzony i lekko deszczowy sobotni poranek. Patrząc za poranne okno chciałoby się by dzień nam wyładniał. Dlaczego? To proste, za tydzień będziemy się już szykować do Święta Zmarłych i Zaduszek a przed nami pozostaje jeszcze ogrom pracy do zrobienia. Tej wokół naszych domów i na ogródkach, ale nade wszystko na cmentarzach na grobach naszych najbliższych. Dzień Zmarłych i Zaduszki zbliżają się szybkimi krokami. Z doświadczenia wiemy, że  wraz z każdym kolejnym dniem gorączka związana z tym okresem będzie się podnosiła. Wielu z nas poza miejscowymi grobami, będzie musiała pokonać wiele kilometrów, by dotrzeć na groby swoich najbliższych. Taki jest nasz chrześcijański obowiązek i zasada. To oddanie hołdu na stałe wrosło w nasze życie i jest pięknym obyczajem. Kultywujmy go więc za wszelką cenę. Dlatego właśnie bezdeszczowa pogoda staje się w tym okresie kluczowa. Apelujemy do naszych czytelników i ich rodzin by ze względu na zagrożenie koronawirusem rozłożyć nasze wizyty na cmentarzach tak by nie spotykać się w większych skupiskach osób. Do świąt mamy cały pełny tydzień, możemy więc to zrobić. No cóż – w tym roku musi wszystko wyglądać i przebiegać inaczej. To wszystko w trosce o nasze zdrowie i życie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 24 października br. – w 32 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 298 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 68 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 32 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +17oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 742 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.50, zaś zmierzch około godz.: 18.09

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.24 zajdzie natomiast o godz. 17.37 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 13 minut. Noc będzie więc miała 13 godzin i 47 minut. Dzisiejszy dzień jest 2 godziny i 6 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 3 godziny i 38 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

24 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 11 minut i 40 sekund i dłuższy od najkrótszego o 2 godziny, 8 minut  i 25 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Filip, Marcin, Marek, Rafał i Salomon. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek nie jest stworzony do klęski …. . człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Obiecanki cacanki, a głupiemu radość”.

Póki co pogoda jest bardzo poprawna  pomimo, że  jesienna. Bo nie pada, są dni, że świeci słońce i jest ciepło i przyjemnie. Ale patrzeć musimy do przodu, co najmniej w perspektywie co najmniej 8-10 dni. Wiemy dlaczego. Na tą chwilę niestety nie możemy powiedzieć, że jest szansa na to, że pogoda w  tym okresie będzie co najmniej poprawna. Kolejne kilka dni będą dniami poprawnej pogody przeplatanymi odrobina niepogody. A to musi nam wystarczyć, by nasze prace na cmentarzach i w naszych ogrodach nie tylko udało się zrealizować, ale by były one pożyteczne, ale również by były wykonywane w miarę w ludzkich warunkach. Tego Państwu i sobie życzymy.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej soboty.

Redakcja

OLYMPUS DIGITAL CAMERA