piątek , 24 maj 2024
Home » Aktualności » Witamy w smutny na terenie całej naszej Gminy poniedziałek. Niech żałoba po Heńku tkwi w naszych sercach i umysłach.

Witamy w smutny na terenie całej naszej Gminy poniedziałek. Niech żałoba po Heńku tkwi w naszych sercach i umysłach.

I tak oto upłynął nam ostatni weekend sierpnia, jednocześnie przedostatni weekend wakacji. Co to oznacza, każdy wie. Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji. Wszystko co dobre kiedyś się kończy. I tak jest w tym przypadku. Ewidentnie widzimy już, że pogoda ustabilizuje się z temperaturami na niskim poziomie. Będzie więc chłodniej, ale czy to już koniec gorącego lata? Trudno dzisiaj wyrokować, wszakże przed nami jeszcze niespełna miesiąc tej pory roku. Nie ma co jednak ukrywać, że coraz bardziej i częściej mówić będziemy o zbliżającej się jesieni. Bardzo znamienna jest jednak temperatura z dzisiejszej nocy:+6oC!!!  Ale przecież stare porzekadła mówią – ,,Od Hanki zimne noce i poranki”. Mamy więc to, co zawdy bywało. A za porannym oknem rodzi się piękny letni dzionek i bardzo słoneczny. Starajmy się więc przeżyć dzisiejszy dzień efektywnie i efektownie. Wszakże już za kilka dni mamy koniec wakacji, zaś za nieco ponad 4 tygodnie nadejdzie jesień.

Po powzięciu informacji o tragicznej śmierci naszego kolegi Heńka Machnika z Jankowic redakcja znadRudy.pl podjęła decyzję o funkcjonowaniu redakcji do dnia pogrzebu naszego kolegi w żałobie.  Niech żałoba po Heńku tkwi w naszych sercach i umysłach. Apelujemy do wszystkich o taką postawę. Heńku Spoczywaj w Pokoju!

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 27 sierpnia br. w 67 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 239 dniem roku, do jego końca pozostało więc 126 dni.

Przeżywamy 67 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia spadnie do około +20oC, w tej chwili wynosi  około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +22oC. Od samego rana dzień jest pogodny i słoneczny, ale chłodny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 83 – 43%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.20, zaś zmierzch około godz.: 20.16.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.54 zajdzie natomiast o godz. 19.41 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 47 minut. Noc będzie więc miała 10 godzin i 13 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 5 godzin i 41 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 2 godziny i 37 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 27 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny i 37 minut, 12 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godzin, 41 minut i 23 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Teodor, Józef, Gebhard, Rufus, Monika, Amadea, Małgorzata, i Cezary. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek, który nic nie wie, posiada odwagę; ten, który dużo wie – strach”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Egoizm nie polega na tym, że żyje się tak, jak się chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy”.

Skończył się przedostatni  tydzień wakacji. Jeszcze jeden pełny tydzień i wakacje miną bezpowrotnie. Mamy nadzieję, że w tym czasie pogoda bardziej się ustabilizuje na znośnym poziomie. Każdy, kto jeszcze może powinien w tygodniu odpocząć na tyle ile się tylko da. Wszakże za kilka dni, dzieci, młodzież, nauczyciele i pozostali pracownicy szkół wracają w ,,szkolne ławy”. Tylko brać studencka dane ma ,,dychać” kolejny miesiąc. Oczywiście jeśli na czas zaliczyli sesję egzaminacyjną. W przeciwnym bowiem wypadku, czeka ich ,,roboczy” wrzesień.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja