piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Witamy w poniedziałkowy poranek. Jutro przybędzie do nas meteorologiczne lato! Wraz z nim ociepli się w sposób znaczny.

Witamy w poniedziałkowy poranek. Jutro przybędzie do nas meteorologiczne lato! Wraz z nim ociepli się w sposób znaczny.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w poświąteczny wtorek. Przeżywamy 31 dzień miesiąca maj roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 333!!! Aktualne statystyki (poniedziałek rano) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 872 283 potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 73 745 osób! Przybyło: 7 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Witamy w poniedziałkowe dopołudnie. Rozpoczęliśmy kolejny tydzień roku.

Od rana degustujemy się ostatnim dniem maja. Jakikolwiek by on nie był. To trywialne, ale dzisiejszy dzień stanowi już tylko i li tylko koniec kolejnego miesiąca. Tak, tak drodzy czytelnicy już za kilka, kilkanaście godzin przyjdzie nam pożegnać piąty miesiąc bieżącego roku. Powoli również najpiękniejsza pora roku Wiosna ( według wielu osób ) będzie zmierzać ku końcowi a my będziemy szykować się na powitanie Lata. Tyle tylko, że coś, za coś. Lato nadejdzie, ale wraz z ty zacznie nam ubywać dnia. Najpierw powoli, ale potem coraz szybciej i szybciej. Przełom wiosenno-letni nastąpi w okolicach Św. Jana.  Stąd też nasz apel, by z bieżących dni czerpać tyle ile się tylko da, jest w pełni uzasadniony. Pogoda po kilkudniowej degrengoladzie powoli będzie się stabilizować. Będzie coraz cieplej. I pamiętajmy o znamienitym fakcie – jutro nadejdzie do nas meteorologiczne lato. No i oczywiście obchodzić będziemy również Dzień Dziecka.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nadal nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 8 godzin, 1 minutę i 25 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 31 maja br. – w 71 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 151 dniem roku, a do jego końca pozostało 214 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 71 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +18oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 748 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 94 – 59%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 03.58, zaś zmierzch około godz.: 20.28.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz.4.42 zajdzie natomiast o godz. 20.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 16 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 7 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin, 18 minut i 40 sekund krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 6 godzin i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

31 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 18 minut i 40 sekund i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 1 minutę i 25 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Feliks, Teodor, Petronela, Petroniusz, Petronia, Kancjusz, Kancjan, Kancjanela, Noe. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Jeśli możesz znaleźć drogę, na której nie ma żadnych przeszkód – prawdopodobnie prowadzi ona donikąd”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,W zimie piecze – w lecie ciecze, a co zima przychłodzi – lato wynagrodzi”.

Praktycznie rzecz biorąc, powoli możemy mówić, że miesiąc maj nam się skończył. Jeszcze tylko dzisiejszy dzień i będziemy mieli czerwiec. Tak to już niestety czas szybko mija. Dla jednych jest to powód do radości, bowiem w szybkim tempie nadchodzą kolejne okresy naszego życia i rozmaite wydarzenia. Innych jednak upływający czas  smuci i nie daje żadnej radości. Dlaczego? To proste, żadna miniona chwila już nigdy się nie powtórzy. Swoistym ewenementem jest również wrażenie, że im jesteśmy starsi, tym czas szybciej mija. Coś jednak w tym fenomenie jest.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.

Redakcja