piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Witamy w ostatnim dniu 2019 roku. Mamy Sylwestra.

Witamy w ostatnim dniu 2019 roku. Mamy Sylwestra.

Od kilku godzin mamy Sylwestra a więc ostatni dzień 2019 r. W dniu dzisiejszym temperatura wyraźnie utrzymuje się w strefę temperatur ,,dodatnich”, ale tylko lekko na plusie. W godzinach wczesno-rannych słupek rtęci w dolinie Rudy był do poziomu plus +2°C. W ten oto sposób zanosi się na to, że Nowy Rok będziemy witać w mocno jesiennej scenerii. Bez śniegu i bez większego mrozu – to jest już pewne. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi czytelnikami dotrwaliśmy w dobrym zdrowiu do ostatnich godzin Starego Roku. Redakcja www.znadRudy.pl planuje, że będzie towarzyszyć swoim czytelnikom cały dzisiejszy dzień ale również o północy, tak aby wspólnie pożegnać odchodzący rok i powitać nowy. Mamy nadzieję, że niezależnie od tego w jakiej formule i w jakim miejscu spędzać będziemy dzisiejszy wieczór i noc, każdy z nas będzie w tym okresie radosny a w Nowy Rok 2020 wejdziemy w dobrym zdrowiu i z nadzieją na kolejny dobry rok naszego życia. Tego naszym czytelnikom i sobie życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w Sylwestra we wtorek 31 grudnia br. w 10 dniu astronomicznej i kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 365 dniem roku, do jego końca pozostało więc 0 dni.

Przeżywamy 10 dzień tegorocznej astronomicznej i kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +4oC, w tej chwili wynosi  około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC!!! Dzień jest pochmurny z chwilami słonecznymi. Ciśnienie atmosferyczne wyraźnie spadło i wynosić będzie w granicach 753 – 750 mmHg!!!!, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 56%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.46 zajdzie natomiast o godz. 15.53 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i  minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 53 minuty. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin, 4 minuty i 47 sekund. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia o 7 godzin i 42 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 31 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin i 15 minut, 18 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 4 minuty i 47 sekund!!!!!!

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Sylwester, Donata, Mariusz, Melania, Saturnina, Sebastian, Tworzysław i Sylwestra. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet ,,zimowych” kwiatów.

Motto dnia: ,,Śmierć nie jest kresem naszego istnienia – żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem oni to dalej my, a nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na Św. Sylwestra mroźno, zapowiedź na zimę mroźną”.

Już za kilkanaście ( kilka ) godzin będziemy uczestniczyć w zabawach sylwestrowych, balach i prywatkach. Wielu jednak z nas najbliższą noc spędzi w domach – u siebie, znajomych, czy też swojej rodziny. Niezależnie od tego gdzie będziemy sylwestrową noc spędzą, róbmy wszystko, aby były to godne pożegnania Starego Roku i godne przywitania Nowego Roku. To tak dla szacunku do wartości najwyższych. Cieszmy się, że dane nam będzie uczestniczyć w tym kolejnym niezwyczajnym wydarzeniu. Wielu bowiem naszym bliskim i znajomym nie jest to dane, gdyż oni już odeszli. Pamiętajmy dzisiaj również o nich zapalając na ich grobie świeczkę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku a zarazem Sylwestra.    Redakcja