czwartek , 18 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Witamy w 3 dniu majowego weekendu.

Witamy w 3 dniu majowego weekendu.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Nastał maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 13 375 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 664 osoby! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce na bardzo wysokim poziomie. Coraz wyższa jest również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie.

Przed nami trzeci weekendowy dzień majowego weekendu – niedziela.

Za nami są już 2 dni długiego majowego weekendowania. Po bardzo pogodnym piątku i poprawnej pogodzie w sobotę, dzisiaj od samego rana pogoda ma wisielczy wymiar. A wszystko za sprawą całkowitego zachmurzenia. Pada również deszcz. Podobnie jak minionej nocy. Pogoda jest brzydka, ale jak rzadko kiedy taki jej stan nas cieszy. A wszystko za sprawą tego, że pada a przecież o deszcz wznosiliśmy błagalnie ręce w stronę nieba od wielu miesięcy. Deszcz w różnym wymiarze pada od czwartkowego popołudnia. I niech pada. Ziemia bowiem nadal głodna jest wody. Potrzeby gruntu ( ziemi ) to raz, potrzeby zaś żywego świata roślin i zwierząt były i są również niezbędnej oraz pierwszej potrzeby. W ostatnich 3 dniach padający deszcz przyniósł dosyć wyraźną ulgę w tym wymiarze, ale do osiągnięcia hydrologicznej równowagi jest jednak bardzo daleko. Stąd też kierujemy do naszych czytelników apel i prośbę zarazem – starajmy się tak nieliczne i nieduże wody opadowe z dachów gromadzić w zbiornikach po to, by w okresie suszy ją wykorzystywać.

Długi weekend trwa nadal, dzisiaj przeżywamy Święto 3 Maja. Dzień jest pochmurny i deszczowy, ale może w godzinach popołudniowych wypogodzi się na tyle, że będziemy mogli pobyć trochę na dworze, by zaczerpnąć uzdrowieńczą dawkę świeżego powietrza. Miłego weekendowania życzymy.

Nie zapominajmy jednak o nałożonym na nas rygorze kwarantanny związanej z zagrożeniem koronawirusa.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom: piątek postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 3 maja br. – w 44 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 124 dniem roku, do jego końca pozostały więc 242 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 44 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +8oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +12oC, w tej chwili wynosi około +9oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 744 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 64%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.39, zaś zmierzch około godz.: 20.46.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.17 zajdzie natomiast o godz. 20.09 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 52 minuty. Noc będzie więc miała 9 godzin i 8 minut. Dzisiejszy dzień jest już 6 godzin i 50 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 5 godzin i 44 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 3 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 31 minut i 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 48 minut i 41 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Anika, Antonina, Diodor, Jakubina, Maria, Mariola, Maura, Piotr, Świętosława, Tymoteusz, Wierzchosława, Wiola i Żaklina. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny wiosenny bukiet.

Motto dnia: ,,Na swoją dobrą opinię musimy pracować 20 lat. Wystarczy pięć minut, by ją utracić”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Boże daj, Boże daj, aby wiecznie trwał nam maj”.

Jak by nie patrzeć, to długi 3 dniowy weekend trwa nadal. A jak Państwu leci świętowanie, weekendowanie? Mamy nadzieję, że dobrze i radośnie. Możliwości na wypoczynek, rekreację w ograniczonym zakresie mamy w zasięgu ręki. Wszystko więc zależy od nas samych – od naszych chęci i woli uczestniczenia w nich.

Nadal w świątecznej atmosferze wszystkim naszym czytelnikom życzymy przyjemnego i miłego dnia, oraz radosnych chwil w trakcie przeżywania majowego weekendu. Prosimy nie zapominać o tym, aby zajrzeć na naszą stronę. Zapewniamy, że warto będzie. Szykujemy bowiem dla Państwa wiele ciekawych materiałów. A to, tylko u nas. Zapraszamy!

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej niedzieli.

Redakcja