wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Warto przeczytać !!! Obawiam się IV fali pandemii Covid-19.

Warto przeczytać !!! Obawiam się IV fali pandemii Covid-19.

WARTO PRZECZYTAĆ!!! Te słowa i opinię musimy wziąć pod uwagę i podjąć wszelkie działania które doprowadzą do zminimalizowania kolejnej fali zachorowań na Covid-19. Wypowiada je bowiem osoba niezmiernie doświadczona w w zakresie Covid-19. Dla PAP PAP prof. Karolina Sieroń powiedziała – ,,Obawiam się IV fali pandemii, nie wiemy jaka będzie, każda kolejna jest inna, musimy się szczepić”. Prof. Karolina Sieroń ze Szpitala MSWiA w Katowicach, otrzymała tytuł „Lekarza – Bohatera pandemii 2020” Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2021”.

Specjalistka chorób wewnętrznych i gastroenterologii prowadziła oddział covidowy i sama poważnie zachorowała na COVID-19. Miała niemal całkowicie zajęte przez chorobę płuca, lekarze obawiali się, że nie przeżyje. „Niepokojące jest, że wciąż mamy dużą grupę osób niezaszczepionych, nawet wśród osób starszych, choć jest dostęp do szczepionek. Osoby niezaszczepione są najbardziej zagrożone” – powiedziała w rozmowie z PAP.

*** https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/89904-lekarka—bohaterka-pandemii-2020-obawia-sie-czwartej-fali

Redakcja