niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » W złych nastrojach i złym samopoczuciu kończymy miesiąc październik. Przez 3 dni cmentarze będą świeciły pustkami!

W złych nastrojach i złym samopoczuciu kończymy miesiąc październik. Przez 3 dni cmentarze będą świeciły pustkami!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy ostatni dzień miesiąca październik. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 21 897!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 362 731  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 5 351 osób! Przybyło: 280 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!
W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** I tak oto na dzień dzisiejszy przypada Wigilia Świąt Wszystkich Świętych. Za nami jest już niemal cały przedświąteczny okres. Z oczywistych względów czas ten dla wielu z nas stanowił dni robocze związane z przygotowaniami grobów naszych bliskich. Niestety w dniu dzisiejszym zmuszeni jesteśmy przerwać wszelkie prace i odwiedziny na cmentarzach. Wszystko za sprawą ogłoszonego wczoraj przez Premiera zakazu wstępu na cmentarze w sobotę, niedzielę i poniedziałek. A wszystko po to, by zapobiec jeszcze większemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jeśli się nic nie zmieni na nekropolie będziemy mogli ponownie wejść we wtorek. Nadal jednak aktualny jest apel aby unikać nadmiernych skupisk ludzi na cmentarzach.

W dniu dzisiejszym z samego rana mamy bardzo pochmurną i wilgotną pogodę. Po nocnej ulewie wokół nas zalega ogrom wody. Może jednak w trakcie dnia pogoda się wypogodzi.

Musimy jednak pozostać w domach a skoro tak, to jeśli tylko pogoda pozwoli możemy się oddać pracom domowym. Nasze obejścia domowe muszą wszakże ,,jakoś” wyglądać. Zadbajmy tylko o to, by wieczorem po tych pracach nie padliśmy z przemęczenia. Bo o to nie jest wcale trudno. Tymczasem od samego rana na dworze mamy bardzo ponury dzień. Poprawa pogody powinna nastąpić jeszcze dzisiaj i nastaną piękne słoneczne dni. Będzie ich co najmniej kilka. Wszystkiego dobrego na cały dzisiejszy dzień życzymy i miłego, efektywnego przygotowania do Święta Zmarłych i Zaduszek. Tyle tylko, że świętować je będziemy od wtorku!!!! Budująca musi być dla nas informacja, że oto do 10 listopada będziemy mieli bardzo poprawną, słoneczną jesienną pogodę – słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Tyle tylko, że temperatura będzie stosunkowo niska. Zimne będą zwłaszcza wieczory, noce i poranki.

No i jeszcze jednak kwestia – dzisiaj kończy nam się miesiąc październik a do końca br. roku pozostaną już tylko 2 pełne miesiące.

I już ostatnia wiadomość – otóż w dniu dzisiejszym przypada Święto Halloween które wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow’s Eve. W XIX w. przywędrowało ono do Stanów Zjednoczonych gdzie do dziś jest obchodzone najhuczniej. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych. W bieżącym okresie owe robi się wiele by święto wszczepić również w nasze tradycje.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 31 października br. – w 39 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 305 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 61 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 39 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +9oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +12oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 745 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 94%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.01, zaś zmierzch około godz.: 16.56.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.36 zajdzie natomiast o godz. 16.24 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 48 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 12 minut. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 43 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 4 godziny i 28 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

31 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 36 minut i 3 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 44 minuty  i 2 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Augusta, Alfons, Wolfgang, Antoni, Urban i Narcyz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Pokora jest łatwiejsza dla tego, który w życiu coś zrobił, niż dla tego, który nie zrobił nic”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima”.

Mamy ostatnie godziny na przygotowanie się do świętowania jednak bez nawiedzenia cmentarza.  Na całe szczęście pogoda będzie poprawna, w związku z czym od wtorku będziemy mieć niemal idealne warunki. Bieżące dni są już bardzo krótki. Przecież już około 16.30 zapadają ciemności. Przyjemnej i efektywnej pracy życzymy. A jutro, pojutrze życzymy miłego świętowania poza cmentarzami. Na cały 2-dniowy weekend życzymy miłego i efektywnego wypoczynku.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej soboty.

Redakcja