niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » W Rudach odnaleziono ciało zaginionego zabrzanina.

W Rudach odnaleziono ciało zaginionego zabrzanina.

W środę 22 grudnia br. był kolejnym dniem poszukiwań zaginionego 39-letniego zabrzanina. Zakończył się jednak tragicznym finałem. Jak się okazało, w Rudach w kompleksie leśnym odnaleziono ciało poszukiwanego Tomasza Ł. W tym miejscu przypominamy, że 5 grudnia 2021 r. około godziny 12.00 wyszedł on z miejsca zamieszkania na ulicy Kowalskiej w Zabrzu i od tamtego czasu nie dawał znaku życia.

Ważnym śladem w poszukiwaniach mężczyzny było odnalezienie pozostawionego samochodu którym podróżował. Samochód został pozostawiony na obrzeżach rudzkiego kompleksu leśnego. Stąd też poszukiwania w znacznej mierze skupiono na naszym obszarze.

– Ciało mężczyzny znajdowało się na terenie gęsto zarośniętym drzewami, około 700 metrów w linii prostej od miejsca, gdzie odnaleziono porzucony samochód. Na miejscu pod nadzorem prokuratora wykonano czynności procesowe. Sekcja zwłok pozwoli na dokładne ustalenie czasu i przyczyny śmierci. We wcześniejszych poszukiwaniach brali udział policjanci z zabrzańskiej komendy, katowickiego oddziału prewencji, służby leśne, strażacy oraz wolontariusze – czytamy w komunikacie KPP Racibórz.

Poza wszystkimi służbami państwowymi poszukiwania prowadziła również Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Knurowa.

Podczas wczorajszych działań terenowych wraz z rodziną zaginionego zostało odnalezione ciało zaginionego.

*** Czytaj również: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=137442945372444&id=105023738614365

Redakcja