wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » W nowy roboczy tydzień wkraczamy przy umiarkowanej jesiennej pogodzie.

W nowy roboczy tydzień wkraczamy przy umiarkowanej jesiennej pogodzie.

Witamy u progu przedostatniego ,,normalnego” tygodnia roku. Za nami są piękne, jesienne i słoneczne sobota i niedziela. O pięknie tych dni mógł przekonać się każdy kto tylko wysłuchał naszych rad, by te dni spędzić na dworze w przeuroczym jesiennym słońcu. I rzeczywiście było pięknie. Przed nami stoi więc pięknie zapowiadający się tydzień w trakcie którego liczymy na to, że pogoda będzie równie dobra co w miniony weekend.

Jest więc szansa na to, że matka natura zrekompensuje nam również dzisiaj fakt skracania się długości dnia na rzecz nocy. W zamian za coraz krótszy dzień otrzymujemy potężną dawkę jesiennego słońca. Popatrzmy jednak na zjawisko krótkich dni z drugiej ( pozytywnej ) strony. Krótszy dzień oznacza dłuższe wieczory, dłuższe ( ciemne ) poranki i dłuższą noc w trakcie których możemy w sposób wręcz kapitalny regenerować nasze organizmy i odpoczywać. Jednym słowem – nie ma więc tego złego, co by na dobre nie wyszło. Na pocieszenie wszystkim malkontentom podajemy, że coraz bliżej znajdujemy się od najkrótszego dnia w roku od którego to dnia zacznie przybywać ( pozostało jeszcze 51 minut ).

Na cały dzisiejszy dzień życzymy naszym czytelnikom wiele spokoju i radości z mijającego dnia.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 18 listopada br. w 56 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 322 dniem roku, do jego końca pozostały więc dokładnie 43 dni.

Przeżywamy 56 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +8oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +14oC, w tej chwili wynosi  około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosi +14oC. Dzień jest pogodny i chwilami lekko zachmurzony. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 -739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 72 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.28, zaś zmierzch około godz.: 16.33.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.04 zajdzie natomiast o godz. 15.59 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 55 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 5 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 51 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 6 godzin i 10 minut. Księżyc znajduje się w fazie – ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 18 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 29 minut, 36 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 50 minut i 29 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Leonard, Aniela, Otto, Otton, Tomasz, Filipina, Karolina, Roman, Gabriela i Józefa. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Kto bagatelizuje zło, ten jest mu poddany”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Czas najskuteczniej leczy troski codzienne”.

Wygląda na to, że czeka nas cieplejszy wymiar jesieni. Już poranna pogoda zwiastuje nam, że aura umożliwi nam spędzenie dłuższego odcinka dnia na dworze. A może kolejne – robocze dni będą podobne – bo przecież mamy na dworze wiele jesiennych zaległości. Dotyczy to zarówno naszych ogródków, jak i podwórek i obejść. Jeśli tylko będzie to możliwe to zachęcamy do aktywnego i efektywnego spędzenia każdego kawałka dnia na dworze. Poza tym, za wszelką cenę szukajmy dla siebie słońca. Ono dla naszego zdrowia i samopoczucia jest zbawienne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego poniedziałku.    Redakcja