niedziela , 14 kwiecień 2024
Home » Aktualności » W imię lepszego jutra ,,pół Polski” pojechało na Warszawę! Polska się obudziła, bo jest w naszych sercach!

W imię lepszego jutra ,,pół Polski” pojechało na Warszawę! Polska się obudziła, bo jest w naszych sercach!

,,Szczęśliwej Polski nadszedł już czas”!

W niedzielne samo południe ruszył marsz 4 czerwca w Warszawie, organizowany przez Donalda Tuska i Platformę Obywatelską. Lider PO jako pierwszy pojawił się na scenie. — Jesteśmy w samo południe. Nie bójcie się, nikt nas dzisiaj nie zagłuszy — powiedział Tusk i po chwili zaprosił na scenę byłego prezydenta RP Lecha Wałęsę. Według obliczeń Organizatorów w marszu, który ruszył, manifestuje ponad pół miliona osób! Dzisiaj wszyscy ludzie dobrej woli w Polsce będą szli do zwycięstwa. Jesteśmy po to, aby cała Polska, cały świat zobaczył, jak jesteśmy silni. Tej fali już nic nie zatrzyma — powiedział na początku marszu lider PO Donald Tusk.

  • Nie pamiętam, by kiedykolwiek przez Warszawę przeszedł tak duży marsz. Nasze służby i policja pilnuje porządku i bezpieczeństwa jego uczestników. I jest rzeczywiście bezpiecznie, nie odnotowano żadnych incydentów — mówi rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy.
  • Kiedy władza próbuje niszczyć demokrację, upolitycznić wszystkie niezależne instytucje, kiedy w praktyce wyprowadza nas z UE – wtedy musimy mówić o wolności, bo te wybory przed nami są właśnie o wolności! Mamy dość! – powiedział na marszu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
  • “Wielki dzień polskiej demokracji” – tak o marszu napisał Leszek Miller.

Tylko do godz. 13.00 stołeczne metro przewiozło dziś ponad 200 tys. osób!!!

Na krótko przed godz. 15.00 Organizatorzy przekazali, że końcówka marszu wciąż jeszcze nie ruszyła. A końca tłumu nie widać!

Te cyfry mówią same za siebie.

Wszyscy uczestnicy marszu mówią, że obecna władza przekroczyła wszelkie niewyobrażalne granice.

Symbolem marszu jest biało czerwone serce.

Czytaj:

*** na żywo: https://www.onet.pl/

*** https://wiadomosci.onet.pl/kraj/imponujaca-frekwencja-na-marszu-w-warszawie-na-scenie-tusk-i-walesa-na-zywo/k1jvfwr

*** na żywo: https://wiadomosci.wp.pl/marsz-4-czerwca-w-warszawie-relacja-na-zywo-6905273859197888a

*** https://wiadomosci.wp.pl/marsz-4-czerwca-paraliz-w-warszawie-metro-wypelnione-po-brzegi-6905348282674048a

Redakcja