sobota , 24 luty 2024
Home » Aktualności » UWAGA!!! Rząd zawiesił zajęcia w szkołach i przedszkolach.

UWAGA!!! Rząd zawiesił zajęcia w szkołach i przedszkolach.

Niestety, epidemia koronawirusa wydaje się nie mieć końca. Ba, rozszerza się coraz bardziej. Coraz głębiej epidemia i jej skutki ogarniają Polskę. Na chwilę obecną –  w Polsce mamy 3 nowe przypadki w Polsce. W sumie w naszym kraju do tej pory zanotowano 25 potwierdzonych przypadków chorych na koronawirusa.

W związku z powyższym polski rząd podjął ważną i drastyczną decyzję o zawieszeniu na 2 tygodnie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach w Polsce! Decyzja wchodzi w życie od najbliższego poniedziałku, ale już od jutra kto tylko może nie powinien wysyłać dzieci i młodzieży na zajęcia szkolne i przedszkolne.

– Ta decyzja o 14 dniach zawieszenia nie wpływa na terminarz obecnego roku szkolnego, przeprowadzania egzaminów – zaznacza własciwy minister.

– Od poniedziałku wszystkie szkoły, ale także placówki przedszkolne przestają przyjmować dzieci i sprawować nad nimi opiekę – dodaje.

– Od dnia jutrzejszego zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w przypadku dzieci najmłodszych w przedszkolach i szkołach podstawowych trudno znaleźć opiekę z dnia na dzień. Dlatego w szczególnych przypadkach rodzice mogą je wysłać jutro i pojutrze do szkół, ale nauczyciele nie będą prowadzić standardowych lekcji – informuje minister edukacji.

– Uznaliśmy, że to jest ten moment, gdy taka decyzja musi zapaść – mówi minister edukacji Dariusz Piontkowski.

– Bądźmy odpowiedzialni i postarajmy się z rozsądkiem spędzić ten czas w domu. W sytuacjach, w których nie wiemy co zrobić, skontaktujmy się z infolinią NFZ – dodaje.

Kolejne informacje będziemy przekazywać na bieżąco.

Redakcja