wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » UWAGA osoby chore na cukrzycę. Wasz lek – zawierający Metforminę może być trujący!!!

UWAGA osoby chore na cukrzycę. Wasz lek – zawierający Metforminę może być trujący!!!

UWAGA CUKRZYCY!!! Leki na cukrzycę są zanieczyszczone. Został powołany w tej sprawie Sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia – poinformowała dziś “Dziennik Gazeta Prawna”. Metformina – zażywana przez niemal dwa miliony Polaków chorych na cukrzycę, może zawierać silnie trujący związek chemiczny. Jest podawany m.in. szczurom w celu wywołania u nich chorób nowotworowych – pisze dalej “DGP”. W tym miejscu nie wiemy co poradzić chorym na cukrzycę i zażywających wspomniany lek.

Co robić?  Co powinni zrobić pacjenci, którzy zażywają metforminę?

– Iść jak najszybciej do swojego lekarza rodzinnego. Ten zaś, w zależności od przekazanych przez administrację publiczną zaleceń, podejmie decyzję co dalej. Prawdopodobne jest przestawianie pacjentów na inne leki – wyjaśnia w rozmowie z “DGP” Michał Sutkowski, członek zarządu Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Ogarnijmy swoją troska wszystkich chorych – osoby starsze które przecież w sposób naturalny nie maja kontaktu z nowoczesnymi środkami komunikacji publicznej. Te osoby o istniejącym zagrożeniu mogą w ogóle nic nie wiedzieć.

To bardzo ważna kwestia i nie możemy jej nawet w stopniu minimalnym bagatelizować. Patrząc na kolejną tego typu ,,wpadkę” producentów leku chce się głośno wołać – ,,TO SKANDAl!!!”. Czy ktoś za to odpowie?

*** Czytaj: https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/cukrzyca/news-dgp-zanieczyszczone-leki-na-cukrzyce-bedzie-sztab-kryzysowy-,nId,3368516

Redakcja