niedziela , 14 lipiec 2024
Home » Aktualności » Z ostatniej chwili. Uwaga na gwałtowne zjawiska pogodowe. Pogoda będzie nie do zniesienia. Szczególnie uważajmy od najbliższej środy! To ma być największa spiekota tego roku.

Z ostatniej chwili. Uwaga na gwałtowne zjawiska pogodowe. Pogoda będzie nie do zniesienia. Szczególnie uważajmy od najbliższej środy! To ma być największa spiekota tego roku.

Z ostatniej chwili: Wszystko wskazuje na to, że środa ( dzisiejszy dzień ) będzie tym najbardziej ekstremalnym biorąc pod uwagę temperaturę która nam grozi + 35-38°C!!!! w cieniu.

To jakieś trudno wyobrażalne dla mieszkańca tej części Europy. Taki poziom temperatury jest bowiem charakterystyczny raczej dla obszarów Afryki. Apelujemy więc do wszystkich aby zmobilizować się w dniu dzisiejszym na tyle by w miarę łagodnie przeżyć ten dzień i noc.  A będzie ciężko! Pilnujmy więc siebie, swoich bliskich, znajomych a zwłaszcza ludzi starszych i chorych. Nie zapominajmy również o naszych ale i tych dziko żyjących zwierzątkach. Poczytajmy najnowsze informacje w tej kwestii, a nam nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć – trzymajmy się chłodno. Kolejne dni maja być już ,,niemnożko” chłodniejsze. Pozdrawiamy.

Czytaj *** https://wiadomosci.wp.pl/jutro-35-stopni-w-cieniu-kiedy-koniec-upalow-7047335887731616a

Czytaj: *** https://wiadomosci.wp.pl/imgw-alarmuje-burze-w-calym-kraju-na-zachodzie-traby-powietrzne-704754981873964

Pogoda jest jak każdy widzi. Póki co – raz pada, to znowu jest pogodnie. Chwilami duchota jest wręcz nie do zniesienia. Kolejne dni mogą być bardzo dynamiczne. A szczególnie groźnie może być od najbliższej środy! jednak wyraźnie ociepli się już w poniedziałek oraz wtorek. W związku z taką sytuacją meteorolodzy ostrzegają przed mocnymi, nagłymi i gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Również na Śląsku i w rejonie naszego obszaru.

W związku z powyższym prosimy o wzięcie pod uwagę ostrzeżenia na poważnie i zachowanie daleko idącego bezpieczeństwa i ostrożności. Zjawiska ekstremalne to jedno, bardzo ciężko – również ekstremalnie może być w zakresie naszego samopoczucia. Uważajmy więc na siebie w tym zakresie. Przede wszystkim ograniczyć musimy nasze przebywanie na słońcu i generalnie na dworze. Piekielnie ciężko będzie również w drodze, zwłaszcza w samochodach ( pomimo klimatyzacji ).

Pamiętajmy o lekkim ubiorze a zwłaszcza o regularnym nawadnianiu się oraz zażywaniu elektrolitów i innych witamin. I pamiętajmy o jednym – w upały należy pić napoje o temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia.

Treść komunikatu pogodowego publikujemy poniżej.

*** Komunikat: https://tvn24.pl/tvnmeteo/prognoza/pogoda-na-16-dni-spiekota-bedzie-trudna-do-zniesienia-dlugoterminowa-prognoza-tomasza-wasilewskiego-st7993372

*** Prognoza pogody na najbliższe dni: https://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-rudy,cId,29853

Redakcja