niedziela , 26 wrzesień 2021
Home » Aktualności » Czy ludzkość pokona koronawirusa? Tak pisaliśmy w styczniu 2020 r.

Czy ludzkość pokona koronawirusa? Tak pisaliśmy w styczniu 2020 r.

Materiał ze stycznia 2020 r.

Z dnia na dzień docierają do nas coraz bardziej zatrważające wiadomości z Chin i świata w kwestii rozprzestrzeniania się koronawirusa.  Czy i kiedy ludzkości uda się go powstrzymać a najlepiej pokonać? To pytanie które stawiamy sobie codziennie. Mamy nadzieję, że nastąpi to rychło. Tyle tylko, że wraz z kolejnymi informacjami docierającymi do nas mamy coraz więcej wątpliwości w kwestii tego, czy czasem człowiek sam sobie nie urodził tej biedy? Pojawiają się już w mediach sugestie, że to człowiek mógł sam wyhodować w laboratorium paskudnego wirusa a ten wymknął mu się spod kontroli. Jakby w tej sprawie nie było, cały świat musi wyciągnąć z tej lekcji nauczkę ale nade wszystko musi odrobić lekcje. Jeśli tak się nie stanie kiedyś w przyszłości możemy stanąć ,,oko w oko” z czymś co zniszczy całą ludzkość na naszej pięknej ziemi. I nie pozostanie po nas nawet drobny ślad.

Według ostatnich informacji przekazanych przez chińskie służby medyczne, liczba zakażonych koronawirusem w tym kraju wynosi obecnie 9 692. W prowincji Hubei zmarły 204 osoby, a w całych Chinach 212. Chiny twierdzą, że poradzą sobie z wirusem a WHO jest przeciwna ograniczeniom w podróżach i handlu z Chinami.

Ocenia się, że na całym świecie, poza Chinami, zakażonych może być ponad 8 tys. osób ale nie zanotowano dotychczas przypadków śmiertelnych.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w czwartek, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi obecnie zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. WHO najbardziej obawia się tego, że wirus może rozprzestrzenić się w krajach ze słabymi systemami opieki zdrowotnej, które są źle przygotowane do radzenia sobie z nim.

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że Światowa Organizacja Zdrowia jest przeciwna ograniczeniom w podróży i handlu z Chinami z powodu koronawirusa. Wyraził też przekonanie, że środki, które Chiny podejmują, są wystarczające, by “odwrócić trend”.

Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying zapewniła, że Chiny “mają możliwości i są przekonane”, że zwyciężą w walce z koronawirusem.

Ambasador Chin w ONZ Zhang Jun podkreślił, że walka z koronawirusem jest “w krytycznej fazie” oraz, że “wszystkie państwa powinny postępować w odpowiedzialny sposób”. Wezwał do unikania “przesadnych reakcji, które mogą wywołać rozszerzenie się negatywnych następstw”.

*** Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/raporty/raport-nowy-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-prawie-10-tys-zakazonych-koronawirusem-w-chinach,nId,4300079#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

*** Czytaj: https://polskatimes.pl/epidemia-koronawirusa-wuhan-naukowcy-usa-smiertelny-wirus-ncov-mogl-sie-wymknac-z-laboratorium-w-chinach-wideo/ar/c1-14738798

 Redakcja