niedziela , 26 wrzesień 2021
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » ,,Gdy styczeń jasny i biały, w lecie bywają upały”. Od rana jest bardzo chłodno, jeszcze dzisiaj sypnie śniegiem.

,,Gdy styczeń jasny i biały, w lecie bywają upały”. Od rana jest bardzo chłodno, jeszcze dzisiaj sypnie śniegiem.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 12 dzień miesiąca stycznia i nowego roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 5 569!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 395 779  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 31 593 osób! Przybyło: 326 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy przy wspanialej pogodzie – świeci słońce, na niebie niema chmur ale jest chłodno i bardzo wietrznie. Nie jest to wymarzona pogoda ale wszakże mamy zimę. Taka pogoda jest lepsza od jesiennej pluchy i ponurej scenerii. Taki pogodny i słoneczny dzień poprawia jednak w sposób kapitalny naszą psychikę. Jest jednak zapowiedź meteorologów, ze wiejący wiatr przyniesie ze sobą prawdziwą zimę i jeszcze dzisiaj sypnie białym puchem. Dzisiaj ma więc dotrzeć do nas prawdziwa zima ze wszystkimi jej atrybutami.

Jednak w związku z tym, że ,,jest jak jest”, istnieje wielkie prawdopodobieństwo częstych zachorowań na różnego rodzaju przeziębienia, infekcje bakteryjne, tudzież anginy i grypę. Sprzyjają temu panujące temperatury. Starajmy się więc w tym zakresie zabezpieczyć i zrobić wszystko, by takie przypadku ograniczyć. Niestety, warunki pogodowe nie będą naszymi sprzymierzeńcami w tej kwestii. W to wszystko może się wpleść wszędobylski Covid-19.

Miłego dnia życzymy wszystkim naszych czytelnikom.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 24 minuty i 33 sekundy!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 12 stycznia br. – w 23 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 12 dniem roku, a do jego końca pozostały 353 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 23 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około -3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około -1oC, w tej chwili wynosi około -1oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura ponownie spadnie poniżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić -6oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 746 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 72 – 62%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.03, zaś zmierzch około godz.: 16.45.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.41 zajdzie natomiast o godz. 16.08 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 27 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 33 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 24 minuty i 33 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 8 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

12 stycznia jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 55 minut i 32 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 24 minuty  i 33 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Antoni, Arkadiusz, Wiktorian, Arkady, Benedykt, Bonitus, Czesława, Ernest, Tacjan, Tatiana, Wiktoriana, Wiktorianna i Piotr. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nadzieja jest dobrym śniadaniem, ale złą kolacją”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy styczeń jasny i biały, w lecie bywają upały”.

W bieżącej sytuacji pogodowej powinniśmy pamiętać o domowych sposobach leczenia i zapobiegania przeziębień i gryp za pomocą herbatek. Może wraz z nadejściem zimy sytuacja ta się uporządkuje. Bezwzględnie starajmy się jednak zachować wszystkie wymogi przeciwdziałające możliwości zarażenia się koronawirusem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja