wtorek , 16 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Usiłowanie zabójstwa w Kuźni Raciborskiej. Sprawcy grozi kara do 25 lat więzienia!!!

Usiłowanie zabójstwa w Kuźni Raciborskiej. Sprawcy grozi kara do 25 lat więzienia!!!

Miniony Sylwester mógł zakończyć się o wiele tragiczniej niż miało to miejsce zarówno dla ewentualnej ofiary jak i dla samego sprawcy. Słowa te same w sobie brzmią groźnie i tragicznie. Mimo to postanowiliśmy jednak napisać na naszych łamach o tym zdarzeniu. Nie znamy bowiem nigdy chwili – potocznie ,,dnia ani godziny” kiedy podobnego typu sytuacja może dotknąć nas samych. A czyn z minionego Sylwestra miał miejsce w Centrum Kuźni Raciborskiej i przez policję zakwalifikowany został jako usiłowanie zabójstwa. Tym razem zakończyło się w miarę dobrze. Czy jednak kolejnego razu tak będzie?

Owe opisywane zdarzenie dotyczyło tego, że napastnik kilkakrotnie ugodził nożem poszkodowanego.

Noc sylwestrowa miała więc w Kuźni raciborskiej dramatyczny przebieg. A wszystko wydarzyło się na jednej z ulic miasta, gdzie napastnik kilkakrotnie ugodził nożem innego mężczyznę.

Jak wstępnie ustalili raciborscy kryminalni, poszkodowany podczas powrotu do miejsca zamieszkania został zaczepiony przez 37-latka i ugodzony został przez niego nożem. Poszkodowany został ugodzony nożem kilka razy – w okolice twarzy oraz szyi. Stan poszkodowanego był na tyle poważny, że trafił do szpitala.

Ofiarą ataku był 41-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. 37-letni napastnik został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu i trafił do policyjnego aresztu. To również mieszkaniec powiatu raciborskiego. Według informacji policji czyn został zakwalifikowany jako usiłowanie zabójstwa. Za taki czyn sprawcy grozi kara do 25 lat więzienia!!!

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Opisujemy zaistniałe zdarzenie po to, by wyczulić wszystkich na podobnego typu sytuacje i okoliczności. A ewentualnym kolejnym sprawcom pokazać jaka kara czeka na nich kiedy dojdzie do tego typu zdarzenia.

Redakcja