czwartek , 18 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Ufff jak gorąco, uff jak duszno i parno. Oto lato mamy!

Ufff jak gorąco, uff jak duszno i parno. Oto lato mamy!

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc maj. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 551. Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 52 961 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 821 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań nie spada. Jest wręcz przeciwnie – rośnie i to do rekordowych rozmiarów!!!, Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Uff, jak przyjemnie, uff jak chłodno ….. . I tak można by było popadać w zachwyt nad tym co jest w pogodzie. Tak jednak się nie stanie przez kilka kolejnych dni. Nadal będzie gorąco i duszno. Temperatura jeśli spadnie to tylko w minimalnym zakresie. Widzimy więc przed jakim wyzwaniem będziemy musieli stanąć.

Tymczasem przeżywamy kolejny letni i wakacyjny tydzień. Niech jednak nikt nie myśli, że oto upałów nadszedł koniec. O nie! Niestety żarówa będzie trwała. Temperatura zadomowi na poziomie 29-31 stopni na plusie.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 11 sierpnia br. – w 51 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 220 dniem roku, do jego końca pozostało więc 146 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 51 dzień tegorocznego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła +21oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +30oC, w tej chwili wynosi około +27oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +32oC!!! Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 747 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach  72 – 47%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.54, zaś zmierzch około godz.: 20.47.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.30 zajdzie natomiast o godz. 20.13 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 43 minuty. Noc będzie więc miała 9 godzin i 17 minut. Dzisiejszy dzień jest 6 godzin i 42 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy o 5 godzin i 38 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 26 sekund. 11 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 43 minuty i 9 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 36 minut i 56 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Aleksander, Herman, Włodzimierz i Zuzanna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny letni bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Jest taka miłość, która nie umiera, choć zakochani od siebie odejdą”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Pamiętaj człowiecze, że cię niedługo na świecie”.

Panująca na dworze pogoda narzuci nam formę spędzenia dzisiejszego dnia. Wtorek będzie kolejnym dniem gorącym. Stąd też nasze możliwości spędzenia dzisiejszego dnia są ograniczone. Wentylatory i klima stają się jednak niezbędne. Dla osób kochających upał dzisiejszy dzień może być dniem ,,kolejnej szansy”. Dla wrogów upałów, niedziela będzie kolejnym męczącym dniem. Dlatego właśnie każdy z nas powinien indywidualnie organizować sobie sposób spędzenia dzisiejszego dnia.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie o złagodzonym wymiarze: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego wtorku.

Redakcja