wtorek , 31 styczeń 2023
Home » Aktualności » Tym razem się udało!

Tym razem się udało!

Closeup of a support hands

Wielokrotnie na naszych łamach apelowaliśmy do wszystkich aby w miarę swoich możliwości otoczyć opieką osoby starsze a zwłaszcza osoby starsze samotne a dodatkowo chore. Sytuacja ulega pogorszeniu szczególnie jesienią i zimą kiedy to wszystkie te osoby w sposób szczególny narażone są na sezonowe choroby typu grypa, przeziębienie, itp. Dlatego też swoja szczególna uwagę powinniśmy kierować nie tylko na naszych bliskich i krewnych ale nade wszystko na sąsiadów i innych osób o których wiemy, że są sami i mogą być bezradni.  Jako przykład niech posłuży przykład z wczorajszego dnia który miał miejsce w sąsiednich Jankowicach

I tak w dniu wczorajszym o godzinie 10.10 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o konieczności otwarcia mieszkania w Jankowicach przy ulicy Wiejskiej. Powodem był brak kontaktu z lokatorką.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania służbom udało się wejść do lokalu przez uchylone okno w łazience.

W mieszkaniu zastano około 70-letnią kobietę. Jej stan zdrowia nie pozwalał na otwarcie drzwi. Wezwano zespół ratownictwa medycznego, który po przebadaniu kobiety podjął decyzję o jej przewiezieniu do szpitala.

Redakcja