czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Tydzień dobiega końca. za 9 dni nadejdzie Adwent.

Tydzień dobiega końca. za 9 dni nadejdzie Adwent.

piatek 2Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 20 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 22 464!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 819 262  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 12 714 osób! Przybyło: 626 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** No i stało się. Dzisiejszym dniem kończymy drugą dekadę listopada. Innymi słowy, jeszcze tylko 10 dni i przywitamy miesiąc grudzień. Jeszcze przed tym faktem 29 XI rozpoczniemy tegoroczny Adwent. I wtedy wszystko się zacznie. Już możemy się cieszyć na ten szczególny okres w roku, szczególnie zaś na możliwość wzięcia udziału w porannych Roratach. Oczywiście jeżeli koronawirus w tym zakresie nie popsuje nam szyków.

Czeka nas więc piękny okres, warto go przeżyć w szczególnym klimacie i w szczególny sposób.

Po drodze jednak ,,zaliczymy” Andrzejki, Barbórkę i Św. Mikołaja. Doprawdy, od tego okresu dzieli nas już niewielki odcinek czasu.

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 20 listopada br. – w 59 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 325 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 41 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +7oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 747 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 75 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.32, zaś zmierzch około godz.: 16.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.08 zajdzie natomiast o godz. 15.56 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 48 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 12 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 44 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 24 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

20 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 36 minut i 58 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 43 minut  i 7 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Feliks, Hieronim, Sędzimir, Edmund, Anatol, Oktawia, Oktawiusz, Sylwester, Sylwestra i Fortunata.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba z niej jeszcze korzystać”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w listopadzie liść na szczytach drzew trzyma, to w maju na nowe liście spadnie jeszcze zima”.

Mamy końcówkę kolejnego tygodnia. Jest to przedostatni ,,normalny” tydzień roku. Za oknem jest typowa jesień, jest jednak słonecznie. Powoli rok nam się kończy i niewiele będziemy mieli okazji ku temu, by dłużej pobyć na dworze na słońcu. Dni są już bardzo krótkie. Za 10 dni nadejdzie grudzień, tym samym rozpocznie się świąteczna atmosfera, a wtedy o poważnych pracach ( nie świątecznych ) nie powinniśmy już myśleć. Nasze umysły i oczy skierowane będą już tylko w stronę świąt. Przyznają Państwo, że czeka nas przeuroczy czas. Spożytkujmy go radośnie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego piątku.

Redakcjaweekend