poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Tak źle jeszcze nie było nigdy! Trwamy w Covid-owych kleszczach.

Tak źle jeszcze nie było nigdy! Trwamy w Covid-owych kleszczach.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc październik. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 16 300!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 280 229  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 4 615 osób! Przybyło: 132 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!
kokot pogodynkaW Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Tak jak zapowiadaliśmy, na dworze mamy słoneczny i piękny dzionek. Kolejny piękny jesienny dzień. Podobnie ma być do końca bieżącego tygodnia. A potem? A potem zobaczymy. Wstępne prognozy nie zwiastują nic dobrego. Pamiętajmy jednak, ze prognozy pogody są tylko prognozami i wystarczy jeden silniejszy podmuch wiatru i wszystko co było planowane i zapowiadane się odmienia. Może i tym razem tak będzie, więc póki co cieszmy się tym co mamy.

*** Trwa przedświąteczny tydzień. W tym roku Wszystkich Świętych przypada w niedzielę, zaś Zaduszki w poniedziałek. Tymczasem poniedziałek minął nam przy poprawnej pogodzie. Taką pogodę wielu z nas wykorzystało by uporać się z pilnymi przedświątecznymi pracami. Stąd też zapełniły się cmentarze. Wykonywaliśmy również wiele przydomowych prac, nadchodzą bowiem chłodniejsze i nieprzyjemne jesienne dni.

Dobra pogoda jest nam potrzebna. A potrzeby w tym względzie mamy bardzo duże, przecież lada co mamy Święto Zmarłych i Dzień Zaduszny. Korzystajmy więc z każdej nadarzającej się okazji ( nawet krótkiej chwili ), bowiem czasu ostatecznie może nam nie wystarczyć. Bo przecież praca w bieżących dniach nie ogranicza się tylko do tej na cmentarzach i wokół nich. W ostatnim tygodniu drzewa zrzuciły wiele liści które teraz zalegają gdzie tylko popadnie. Również i z nimi przyjdzie nam się zmierzyć. A im szybciej, tym lepiej.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 27 października br. – w 35 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 301 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 65 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 35 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +10oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +13oC, w tej chwili wynosi około +11oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +14oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 84%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.55, zaś zmierzch około godz.: 17.03

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.29 zajdzie natomiast o godz. 16.31 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 10 godzin i 2 minuty. Noc będzie więc miała 13 godzin i 58 minut. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 57 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 4 godziny i 0 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

27 październik jest krótszy od najdłuższego dnia o 6 godzin, 22 minuty i 19 sekund i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 57 minut  i 46 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Iwona, Sabina i Wincenty. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Lepiej próbować i potem żałować- niż żałować ,że się nie próbowało”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Aby pokochać jakąś rzecz, wystarczy sobie powiedzieć, że można by ją utracić”.

Sytuacja jest taka, że Święto Zmarłych i Zaduszki są tuż, tuż. Ani się nie spostrzeżemy a będziemy zapalać na grobach naszych najbliższych pierwsze świąteczne znicze. Obyśmy tylko na czas zdążyli z wszystkimi pracami. Poza tym oby nikt z nas się nie pochorował, a trzeba przyznać, że pogoda temu sprzyja i będzie sprzyjać. Mamy nadzieję, że w okresie świątecznym – niedziela, poniedziałek pogoda będzie w miarę poprawna. Najważniejsze jest to by nie padał deszcz. Deszcz bowiem może popsuć nasze rodzinne radosne świętowanie. Starajmy się ze wszystkich sił unikać nawet małych skupisk ludzkich. Stąd też rozłóżmy nasze odwiedziny na cmentarzach na kilka dni, tak by maksymalnie rozrzedzić ewentualne świąteczne skupiska ludzi na cmentarzach.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego wtorku.

Redakcja