czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » To już czwartek. Minionej doby padł kolejny rekord osób zmarłych.

To już czwartek. Minionej doby padł kolejny rekord osób zmarłych.

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photo-image31340215

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 19 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 23 975!!! Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 796 798  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 12 088 osób! Przybyło: 637 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Mamy już drugą połowę listopada 2020 r. więc miesiąc ten szybkimi krokami zmierza ku końcowi. Każdego kolejnego dnia pogoda coraz bardziej może przypominać okres zimowy, albo bardzo ponurą jesień. Tymczasem tak nie jest i zimy z całą pewnością do grudnia nie będzie. Wydaje się to potwierdzać pogoda z dzisiejszego poranka, za oknem mamy piękny dzionek. W kościele katolickim w dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Św. Elżbiety, która ma nam pokazać jak będzie nadchodząca zima. Zachęcamy więc do obserwowania dzisiejszej pogody, a potem stawianie swoich własnych ludowych prognoz i czekanie na to czy się sprawdzi. Póki co, czwartek jest w pełni dniem jesiennym, a temperatura jest stosunkowo wysoka.  W takich to warunkach dane nam będzie przeżywać czwarty roboczy dzień bieżącego tygodnia. Zapominalskim przypominamy, że już za 10 dni rozpoczniemy tegoroczny Adwent. A potem do świąt pozostanie nam naprawdę niewiele. Raptem niespełna 4 tygodnie.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 19 listopada br. – w 58 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 324 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 42 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +10oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +9oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 752 – 746 mmHg, wiatr osiągnie siłę 6 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 78 – 69%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.30, zaś zmierzch około godz.: 16.32.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.07 zajdzie natomiast o godz. 15.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 50 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 10 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 46 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 6 godzin i 20 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

19 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 34 minuty i 21 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 45 minut  i 44 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Elżbieta, Paweł, Seweryn, Salomea, Kryspin, Barbara. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: „Silniejszy jest zawsze ten, kto się uśmiecha, a nie ten, kto unosi się gniewem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Zjawia to Elżbieta święta, czy ta zima będzie cięta”.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie Św. Elżbiety. To ona ma nam pokazać, jak czeka nas zima. No cóż, skoro tak, to popatrzmy wnikliwie za okno i starajmy się nakreślić plan nadchodzącej zimy. I co widać? Mamy bardzo ładny i ciepły jesienny dzień. Czy taka pogoda dotrwa do wieczoru? Na bazie tych obserwacji możemy już wieczorem postawić swoje prognozy na tegoroczną zimę.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego czwartku.

Redakcja