niedziela , 14 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Szlaban na szlabanie.

Szlaban na szlabanie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego raciborskiej KPP w dniu dzisiejszym od poranka prowadzą akcję pod nazwą “Bezpieczny przejazd kolejowy”. Działania te odbywają się w myśl akcji pod nazwą “Kręci mnie bezpieczeństwo…”. Mundurowi podczas dzisiejszej akcji będą działać w rejonie przejazdów kolejowych na terenie całego powiatu. Radzimy więc wszystkim kierowcom, by zwłaszcza w tych miejscach zachowywać daleko idącą ostrożność i bezpieczeństwo.

Celem dzisiejszej akcji jest próba ograniczenia wypadków na przejazdach kolejowych. Podczas dzisiejszej akcji mundurowi będą po raz kolejny przypominać kierowcom, że na torach kolejowych pierwszeństwo ma pociąg. Będą także zalecać do zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów kolejowych oraz stosowanie się do znaków drogowych.

Stróże prawa przypominają jednocześnie, że osoby poruszające się pojazdami wjeżdżającymi na przejazd kolejowy, gdy opuszczane są już zapory lub gdy te nie są do końca podniesione, popełniają wykroczenie, które jest zagrożone nawet kilkuset złotową grzywną.

Autor: KPP Racibórz.

Redakcja