poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Świętowania ciąg dalszy. Witamy w II dniu Świąt Bożego Narodzenia AD 2022.

Świętowania ciąg dalszy. Witamy w II dniu Świąt Bożego Narodzenia AD 2022.

Przeżywamy 26 dzień miesiąca grudzień 2022 r. Mamy więc drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Poniedziałek jest również 5 dniem kalendarzowej Zimy. Za oknem mamy bardzo ciepły dzionek. Czyżby więc wraz z nadejściem zimy w kalendarzu ustąpiła ta prawdziwa?  Meteorolodzy zapowiadali jednak na najbliższe dni znaczące ocieplenie. W ślad za tym termometry w słońcu wskazywały nawet i +19oC!!!

Zwracamy również uwagę na to, że dzisiejszy dzień jest 1 minutę i 17 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dnia zaczęło wymiernie przybywać.

*** W zakresie czystości powietrza w naszym rejonie ( Rudy ) dzisiaj mamy stosunkowo czyste powietrze – https://airly.org/map/pl/#50.19102,18.44690,z14

*** I jak tam mija Państwu świętowanie? Nie jest naszym zamiarem, aby psuć świąteczny nastrój, ale fakt jest taki, że święta ,,biegną” nam już z górki. Uprzedzaliśmy jednak o tym, że czas nie ma dla nikogo litości i biegnie swoimi torami i swoim rytmem. Jakby jednak na  to nie patrzeć, przed nami jest jeszcze 1 dzień świętowania. Mamy bowiem drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Ale przed nami również dni między świąteczne. Dla wielu z nas kolejne dni – poniedziałek, wtorek, środa a może i czwartek będą dniami pracy, jest jednak znaczna grupa osób które te dni mają wolne od pracy. Kilka dni dzieli nas również od Sylwestra i końca 2022 r. Czeka nas więc kolejny długi weekend – piątek, sobota, niedziela. W ten sposób nastanie Nowy Rok 2023!

Aż wierzyć się nie chce. Patrząc trochę dalej do przodu w perspektywie mamy jeszcze kolejne święto – 6 styczeń 2023 r. święto Trzech Króli.

Dzisiaj natomiast świętujemy dalej Boże Narodzenie AD 2022. A jak tam u Państwa z formą do jedzenia? Co, może lepiej nie pytać? Przyznają Państwo, że ciężko bowiem było w minione dni zachować w tym zakresie umiar. Nieprawdaż? No to życzymy smacznego i dużo zdrowia.

*** Dni mamy krótkie, wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – bo mamy za dużo spraw które ogarnia każdy ,,zakątek” naszego życia. Również szybkimi krokami biegnie miesiąc grudzień. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy na ostatnią prostą 2021 roku. Trochę szkoda, ale przecież przed nami kolejny 2022 rok z nowymi nadziejami i wyzwaniami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w poniedziałek 26 grudnia br. – w 5 dniu kalendarzowej zimy i w II dniu Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejszy dzień jest 360 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 5 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 5 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +7oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +9oC, w tej chwili wynosi około +8oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +12oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 743 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 75-84%, prawdopodobieństwo opadów 10%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44 zajdzie natomiast o godz. 15.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin, 4 minuty i 46 sekund. Noc będzie więc miała 15 godzin, 55 minut i 14 sekund. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 1 minutę i 17 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 52 minut i 2 sek. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2022 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 29 sekund.

26 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 18 minut i 48 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 minutę  i 17 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Dionizy, Szczepan  oraz  Teodor, Wincencja, Wincenta, Wincentyna, Wrociwoj, Zenon, Zozym.

Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

*** Motto dnia: ,,Kiedy ma się już to, czego się pragnęło, to okazuje się, że nie jest to wcale to, czego się pragnęło”.

*** Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Boże Narodzenie po lodzie, Wielkanoc po wodzie”.

Tak to jednak już bywa, że ostatnimi laty końcówka grudnia częściej przypomina jesień niż zimę. I nic na to nie poradzimy. Ze względu na taką pogodę  nasze samopoczucie i nastrój idą w górę. Dobrze również, że w naszych umysłach ale i na ciele panuje wielka świąteczna radość. Bo pogoda zmienną jest.

Kończy nam się kolejny rok i oby było nam dane przeżywać kolejne lata w nie gorszej kondycji.

*** Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego świątecznego poniedziałku który jest II dniem Świąt Bożego Narodzenia.

Redakcja