wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Wyborcy Ziemi Raciborskiej i nie tylko wybrali Henryka Siedlaczka do Sejmiku Śląskiego. Gratulujemy.

Wyborcy Ziemi Raciborskiej i nie tylko wybrali Henryka Siedlaczka do Sejmiku Śląskiego. Gratulujemy.

Raciborskie środowisko polityczne zachwyca się wynikiem wyborczym Michała Wosia z PiS-u który w wyborach do Sejmiku Śląskiego uzyskał kapitalny wynik. Mianowicie, Raciborzanin był numerem ,,1” listy PiS w okręgu rybnickim. M. Woś w samym powiecie raciborskim zdobył aż 11 401 głosów. Przypominamy, że M. Woś był do niedawna w-ce ministrem w Resorcie Sprawiedliwości u ministra Zbigniewa Ziobry. Komentatorzy tego sukcesu mówią, że – Wiele wskazuje na to, że po czterech latach przerwy powiat raciborski znowu będzie mieć swojego reprezentanta w samorządzie województwa śląskiego. Oczywiście, my również z tego faktu się cieszymy i gratulujemy.

Tyle tylko, że oto raciborskie środowisko polityczne nie dostrzegło jednego  faktu – mianowicie tego, że oto w Sejmiku Śląskim będziemy mieli 2 radnych. Bowiem zasiądzie w nim również znana osobistość Ziemi Raciborskiej, tyle tylko, że zamieszkująca w Rudach.

Miło jest nam poinformować, że radnym Sejmiku Śląskiego będzie były poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek, który tylko w powiecie raciborskim zdobył 9.090 głosów!!! Jeżeli by do tego dodać głosy zgromadzone przez Heńka z poza naszego powiatu, to zgromadzi się ich niezła ,,kupka”. Niebawem przedstawimy szczegółowe informacje w tej sprawie. Henryk Siedlaczek kandydował z ramienia Koalicji Obywatelskiej Platforma-Nowoczesna.

Dla nas mieszkańców Rud i okolic ale myślimy, że również dla całego powiatu raciborskiego i nie tylko zdobycie tego mandatu powinno być odebrane radośnie i życzliwie.

Panu Siedlaczkowi składamy serdeczne i radosne gratulacje.

Redakcja