wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Halo panie radny!

Halo panie radny!

cof

Halo panie radny ( interwencja z dnia 14.10.20118 r. ) – Chciałem poinformować, że w centrum Rud w rejonie przystanku autobusowego obok sklepu meblowego w Rudach powstała niebezpieczna dziura w pokrywie studzienki umiejscowionej w śladzie przebiegającego tam chodnika ( wzdłuż dogi wojewódzkiej DW 919 ). Niewiele brakowało bym dzisiaj rano wpadł do tej dziury. Proszę podjąć interwencję, by zażegnać istniejące niebezpieczeństwo.

Po tym zgłoszeniu radny podjął interwencję. Mamy nadzieję, że dziura szybko zniknie.

*** zgłoszenie mailowe sprawy do urzędu miejskiego w Kuźni Raciborskiej:

,,Witam panie Piotrze,

Mamy pilną sprawę do załatwienia z Rud. Otóż w Centrum – na przestanku koło sklepu meblowego ( przy piekarni P. Szweda ) w pokrywie studzienki kanalizacyjnej położonej w chodniku ,,wypadła” duża dziura. Jest to bardzo niebezpieczne dla przechodniów. Zwłaszcza, że jest to przystanek i w tym miejscu bywa wielu pasażerów autobusów. Posyłam zdjęcia studzienki.

Sprawę musimy załatwić bardzo pilnie.

Chodnik leży przy drodze wojewódzkiej DW 919, więc nie wiem czy naprawą pokrywy studzienki nie powinien zająć się ZDP Rybnik ( p. Simon ). Może więc Gmina by w tej sprawie zadziałała, tak by to najpierw zabezpieczyć i oznakować a potem szybko i skutecznie naprawić.

Dzisiaj rano było już zdarzenie na tej studzience.

Proszę o pomoc i info o realizacji. Pozdrawiam”.

radny Manfred Wrona

……………………………………..

*** odpowiedź pracownika urzędu miejskiego:

,,Witam Panie radny, sprawa została zgłoszona do Zarządu Dróg Powiatowych w Rybniku do Pana Maroszka który zajmuje się utrzymaniem drogi wojewódzkiej. Według przekazanych mi informacji dziura zostanie zabezpieczona i sprawa zostanie przekazana pilnie do właściciela sieci.

Pozdrawiam  Piotr Staroń”. 

– czekamy na szybką informację o zabezpieczeniu dziury a następnie usunięciu niebezpieczeństwa. zanim to nastąpi prosimy przechodniów o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności.

Redakcja

cof

cof