czwartek , 11 lipiec 2024
Home » Aktualności » Sprawy Gminy » Grając i śpiewając POMAGALI!

Grając i śpiewając POMAGALI!

W niedzielę 15 maja br. o godzinie 17.00 w Bazylice Matki Bożej Pokornej w Rudach odbył  się koncert charytatywny na rzecz funduszu stypendialnego uczniów rudzkiej szkoły podstawowej.

Głównym punktem programu wydarzenia był koncert zespołu muzyki chrześcijańskiej ,,zaNim pójdę”, który został poprzedzony występem uczniów śpiewających w zespole wokalnym prowadzonym w ramach świetlicy szkolnej. Koncert ,,Granie w Pomaganie” odbył się w podziękowaniu dla wszystkich osób i instytucji wspomagających szkolnych stypendystów Fundacji Świętego Mikołaja.

Zespołu muzyki chrześcijańskiej ,,zaNim pójdę” już od wielu lat występuje na scenie, wokalistką zespołu jest nauczycielka języka niemieckiego w rudzkiej szkole Magdalena Adamek ( Wrona ), będąca zarazem koordynatorem projektu stypendialnego w szkole.

Zespół ,,zaNim pójdę” jest między innymi zwycięzcą Ogólnopolskiego Festiwalu Hosanna 2019.

Wydarzenie zgromadziło bardzo dużą ilość słuchaczy którzy występ przyjęli gromkimi oklaskami. Kustosz miejsca ks. Proboszcz Sebastian Śliwiński w ciepłych słowach dziękował wszystkim uczestnikom i słuchaczom koncertu wyrażając swoją głęboką wdzięczność za występ dzieci i zespołu.

*** Czytaj: https://www.nowiny.pl/lifestyle/190377-granie-na-pomaganie-grupa-zanim-pojde-wystapila-w-rudach-zdjecia-wideo.html

*** Czytaj również: https://kuzniaraciborska.pl/index.php/archiwum-wiadomosci/3561-dzielmy-sie-miloscia-czyli-koncert-charytatywny-na-rzecz-stypendiow-sw-mikolaja

Redakcja