wtorek , 31 styczeń 2023
Home » Aktualności » Raport z placu budowy mostu – powstaje most tymczasowy.

Raport z placu budowy mostu – powstaje most tymczasowy.

Za sobą mamy już niemal 2 dekady stycznia nowego roku. Postanowiliśmy więc wejrzeć na plac budowy jakim jest budowa nowego mostu na rzece Ruda w ciągu drogi wojewódzkiej DW 919 w Rudach. A dzieje się wiele, pomimo, że pogoda na co dzień nie sprzyja wykonawcy. Aktualnie więc firma NOWAK-MOSTY ma już za sobą wszelkie prace organizacyjne związane z przeprowadzeniem tej skomplikowanej operacji logistyczno-budowlanej. Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że jest już wykonana baza do prowadzenia robót która funkcjonuje i stanowi ,,serce” prac.

W tym miejscu przypomnijmy, że całość spraw w obrębie mostu obejmuje:

– logistyczne przygotowanie bazy prowadzenia prac,

– budowa mostu tymczasowego ( obok mostu zasadniczego ) który przejmie funkcje transportu na okres rozbiórki starego mostu i budowy nowego. Termin zakończenia budowy – Listopad 2019 r.

– rozbiórka mostu zasadniczego,

– budowa nowego mostu,

– rozbiórka mostu tymczasowego,

– wykonanie infrastruktury drogowej wokół mostu.

Jak pokazują nasze zdjęcia – prace na budowie nabierają rozpędu. Na tym etapie znajdują się one w zasadniczym fragmencie budowy mostu tymczasowego. Możemy się więc spodziewać, że już niedługo te prace zostaną zakończone i ruch drogą wojewódzką skierowany zostanie na wybudowany bypass ( most tymczasowy ). Musimy się więc spodziewać, ze nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie budowy.

Redakcja