wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Przeżywamy święta Bożego Narodzenia AD 2020 r. Dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku – o 1 minutę i 1 sekundę!

Przeżywamy święta Bożego Narodzenia AD 2020 r. Dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku – o 1 minutę i 1 sekundę!

24121108

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 25 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 9 077!!! Aktualne statystyki ( piątek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 249 079  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 26 992 osoby! Przybyło: 240 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** W wielkiej radości przeżywamy Boże Narodzenie AD 2020. Zostało ono obwieszczone Światu w trakcie nocnej Pasterki. Minioną noc spędziliśmy więc bardzo aktywnie, stąd dzisiejszego poranka mogliśmy odczuwać lekkie zmęczenie brakiem snu. Ale przecież – Bóg  się narodził! Cóż więc nasze zmęczenie  z doznaną radością i refleksją nad tym co się stało. Na dworze w Wigilię nie mieliśmy zimy, tak jak to bywało wielokrotnie w przeszłości. W trakcie dnia Wigilia była dniem deszczowym z nieznacznym ,,plusem” na termometrze. I tak oto weszliśmy w Boże Narodzenia.

W takiej to scenerii przychodzi nam przeżywać również I dzień Bożego Narodzenia AD 2020. Godz. 7.00 i na termometrach mieliśmy całe +4oC. W tej chwili mamy bardzo brzydki, mokry i deszczowy ponury dzionek. Mamy więc zimę tylko w kalendarzu. Z czego się nie cieszymy. Przy takiej a nie innej pogodzie będzie nam trudno zachęcić naszych czytelników do świątecznego spaceru. Może jednak odważnych nie zabraknie. Zachęcamy. Miłego i radosnego świętowania życzymy wszystkim naszym czytelnikom, ich krewnym i znajomym.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 1 minutę i 1 sekundę!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 25 grudnia br. – w 5 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 360 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 6 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 5 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +3oC. Wraz z upływem dnia temperatura spadnie poniżej zera. Stanie się tak jeszcze dzisiaj popołudniu. Temperatura odczuwalna może wynosić -3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 737 – 743 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 79%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.48 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 0 minut i 37 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

25 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 19 minut i 4 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 minutę  i 1 sekundę.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Eugenia, Mateusz, Piotr, Siemisław i Domna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy w Boże Narodzenie pogodnie, będzie tak przez cztery tygodnie”.

Mamy więc Boże Narodzenie, Wigilia tego święta jest już niestety za nami. Wierzymy, że wszystkim dane nam było przeżyć szczególne chwile. Zapewne wiele naszych domów ,,zapełniło się” najbliższą i dalszą rodziną a także znajomymi. Oczywiście w panującym reżimie koronawirusa. Może nawet było tak, że zagościł w niektórych naszych domach nieoczekiwany gość. Jeśli tak było, to Wigilia już spełniła swój cel – czyli połączyła nas wszystkich wokół jednego rodzinnego stołu. Serdeczne dzięki. Mamy nadzieję, że pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, stosując nadzwyczajne środki ostrożności przeżyliśmy miniony dzień. Podobnie uczyńmy w każdym kolejnym świątecznym dniu,  a potem w kolejnych dniach.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego zimowego piątku – święta Bożego Narodzenia.

Redakcja