piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Przed nami 2-gi dzień Bożego Narodzenia.

Przed nami 2-gi dzień Bożego Narodzenia.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 26 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 5 048!!! Aktualne statystyki ( sobota rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 253 957  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 27 061 osoby! Przybyło: 69 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** I jak tam mija Państwu świętowanie? Nie jest naszym zamiarem, aby psuć świąteczny nastrój, ale fakt jest taki, że święta ,,biegną” nam już z górki. Uprzedzaliśmy jednak o tym, że czas nie ma dla nikogo litości i biegnie swoimi torami i swoim rytmem. Jakby jednak na  to nie patrzeć, przed nami są jeszcze 2 dni świętowania ( sobota, niedziela ). Mamy bowiem drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. A przed nami również dni między świąteczne. Dla wielu z nas kolejne dni – poniedziałek, wtorek, środa a może i czwartek będą dniami pracy, jest jednak znaczna grupa osób które te dni mają wolne od pracy. Kilka dni dzieli nas również od Sylwestra i końca 2020 r. Czeka nas więc kolejny długi weekend – piątek, sobota, niedziela. W ten sposób nastanie Nowy Rok 2021!

To będzie więc ostatni długi weekend tego okresu roku ( 3 dni – piątek, sobota, niedziela ). Aż wierzyć się nie chce. Patrząc trochę dalej do przodu w perspektywie mamy jeszcze kolejne święto – 6 styczeń 2021 r. święto Trzech Króli.

Dzisiaj natomiast świętujemy dalej Boże Narodzenie AD 2020. Niestety wyrazistej zimy nie było i nie ma. A jak tam u Państwa z formą do jedzenia? Co, może lepiej nie pytać? Przyznają Państwo, że ciężko bowiem było w minione dni zachować w tym zakresie umiar. Nieprawdaż? No to życzymy smacznego i dużo zdrowia.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 1 minutę 32 sekundy!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w świąteczną sobotę 26 grudnia br. – w 6 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 361 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 5 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 6 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +2oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura spadnie poniżej zera. Stanie się tak jeszcze dzisiaj popołudniu. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 749 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 3 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 88 – 78%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.05, zaś zmierzch około godz.: 16.27.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 4 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 56 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 1 minutę i 32 sekundy dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 50 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

25 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 18 minut i 33 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 1 minutę  i 32 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Szczepan i Dionizy. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Kiedy ma się już to, czego się pragnęło, to okazuje się, że nie jest to wcale to, czego się pragnęło”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Boże Narodzenie po lodzie, Wielkanoc po wodzie”.

Niestety, po raz kolejny pogoda w tegoroczne święta nie była do zimowa. Tak jak to bywało kiedyś.

Tak to jednak już bywa, że ostatnimi laty końcówka grudnia częściej przypomina jesień niż zimę. I nic na to nie poradzimy. Tyle tylko, że ze względu na taka pogodę  nasze samopoczucie i nastrój nie są dobre. Dobrze więc, że w naszych umysłach ale i na ciele panuje wielka świąteczna radość. A pogoda zmienną jest.

Kończy nam się kolejny rok i oby było nam dane przezywać kolejne w nie gorszej kondycji.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej zimowej świątecznej soboty – święta Bożego Narodzenia.

Redakcja