wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Przeżywamy przedostatni ,,normalny” weekend bieżącego roku.

Przeżywamy przedostatni ,,normalny” weekend bieżącego roku.

W zdecydowanie pogodnej scenerii przeżywamy kolejny dzień tygodnia. A że mamy sobotę, to nasze samopoczucie jest bardzo dobre, bowiem od kilkunastu godzin mamy kolejny jesienny weekend. I prawda jest taka, że jest to przedostatni ,,normalny” weekend tego roku. Za 2 tygodnie bowiem wejdziemy w okres Adwentu – niedziela 1 grudnia br.  Za oknami mamy pogodny dzień, który w trakcie dnia ma być dniem słonecznym i ciepłym. Jeśli dać wiarę meteorologom, to mocnego ochłodzenia nie zaznamy minimum do początku Adwentu. Siłą rzeczy nocą temperatury mogą spadać w okolice zera, nie będzie jednak znaczącego mrozu i zimy.

A u progu kolejnego weekendu życzymy miłego dnia życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 16 listopada br. w 54 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 320 dniem roku, do jego końca pozostało więc dokładnie 45 dni.

Przeżywamy 54 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +6oC.  W trakcie dnia podniesie się do około +16oC, w tej chwili wynosi  około +7oC. Temperatura odczuwalna może wynosi +16oC. Dzień jest bardzo pogodny i słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 741 -739 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 7 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 80 – 64%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.25, zaś zmierzch około godz.: 16.36.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.01 zajdzie natomiast o godz. 16.01 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 0 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 0 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 0 godzin i 56 minut. Widać więc, że noc jest już dłuższa od dnia o 6 godzin i 0 minuty. Księżyc znajduje się w fazie – pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 16 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin i 24 minuty, 1 sekundę i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 56 minut i 4 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Ariel, Otmar, Aureliusz, Dionizy, Gertruda, Edmund i Agnieszka. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet jesiennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie jest ciężkie.. . Szczególnie jak owe życie dużo waży…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Za młodu żyjesz marzeniem, na starość wspomnieniem”.

Mamy sobotę, a więc znajdujemy się w końcowym fragmencie kolejnego tygodnia roku. Tak doprawdy to przeżywamy jeden z ostatnich ,,normalnych” tygodni. Wszakże za nieco ponad 2 tygodnie rozpoczniemy Adwent. Widać więc już na horyzoncie wyraźnie ten przedświąteczny okres. Mając doświadczenie w tym jak szybko mija czas radzimy naszym czytelnikom, by w sposób właściwy przygotować się do tego okresu. Dobrze bowiem jest by ze wszystkimi przygotowaniami zdążyć na czas. A tego będziemy mieli coraz mniej.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.    Redakcja