poniedziałek , 15 lipiec 2024
Home » Aktualności » Przed nami 2 robocze dni i znowu weekend.

Przed nami 2 robocze dni i znowu weekend.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 12 dzień miesiąca listopada. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 22 683!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 641 496  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 9 080 osoby! Przybyło: 275 zmarłych. Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Za nami święto niepodległości Polski. Dzisiaj mamy czwartek a przed nami 2 ostatnie robocze dni tygodnia. W godzinach porannych na termometrach mieliśmy zaledwie +6oC. Dzień od samego rana jest pochmurny, taki jak to na jesień przystaje. Tymczasem minęła pierwsza dekada listopada i  coraz częściej spoglądamy w stronę Adwentu, okresu przedświątecznego i samych świąt. Zapewniamy, że czas ten minie tak szybko, że nawet się nie spostrzeżemy a będą święta.  Za miesiąc będziemy już mieli w pełnej ,,krasie” okres przedświąteczny. W tym miejscu raz jeszcze przypominamy – tegoroczny Adwent rozpoczyna się 29 grudnia. W ten oto sposób Adwent będzie ciut krótszy niż bywa to zazwyczaj, potrwa bowiem niepełne 4 tygodnie.

A na dworze póki co mamy jesienną aurę, cieszmy się jednak z tego, że od rana mamy pogodny dzień. W dalekiej – kilkudniowej perspektywie nie widzimy drastycznych zmian pogody. Na tyle istotnych, aby nocą temperatura wyraźnie była na ,,minusie”. Niestety tak nie będzie niemal do samych świąt! Ale na święta – nie wiadomo???

Niewątpliwie jednak zima nadchodzi. Oczywiście ta w kalendarzu.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 12 listopada br. – w 51 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 317 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 49 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +8oC, w tej chwili wynosi około +6oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +7oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 753 – 750 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 76 – 66%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.20, zaś zmierzch około godz.: 16.39.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.56 zajdzie natomiast o godz. 16.06 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 9 godzin i 9 minut. Noc będzie więc miała 14 godzin i 51 minut. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę i 5 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 5 godzin i 40 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

12 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 14 minut i 33 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 1 godzinę, 5 minut  i 32 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Marcin, Witold, Jonasz, Renata, Cibor i Czcibor. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Sztuka życia, to cieszyć się małym szczęściem”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Piękne czasy rodzą róże, słabe zaś przynoszą burze”.

Za nami święto niepodległości. Przed nami 2 dni pracy i znowu 2-dniowy weekend. A skoro wspominamy o czekających nas dniach pracy, to pamiętajmy nade wszystko, że nie żyjemy, po ty by pracować, tylko pracujemy po to, aby żyć. Bieżące dni są coraz krótsze, z tego powodu brakuje nam słońca, które dla naszego funkcjonowania jest zbawienne. Poza tym, swoje robi również częstsza pochmurna pogoda.  Poszukujmy zatem słońca zawsze i wszędzie, oraz poddawajmy się jego promieniom, one są dla naszego zdrowia i samopoczucia zbawienne.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego wtorku.

Redakcja