poniedziałek , 5 czerwiec 2023
Home » Aktualności » Ponad wszelką wątpliwość koronawirus jest już w Polsce. Stwierdzono pierwszy przypadek zachorowania.

Ponad wszelką wątpliwość koronawirus jest już w Polsce. Stwierdzono pierwszy przypadek zachorowania.

Na tą chwilę czekaliśmy w wielkim niepokoju ale z nadzieją że się nie wydarzy. A jednak do nas nadeszła. Dzisiaj rano, kilka minut po godz. 8.00 pojawienie się koronawirusa w Polsce potwierdził Minister Zdrowia Michał Szumowski. Chorym jest to pacjent w województwie lubuskim, w Zielonej Górze. Pacjent czuje się dobrze – zapewnił Szumowski.  Chory do Polski powrócił z Niemiec.

Informację o tym fakcie dostaliśmy w nocy. Osoby, które miały kontakt z tą osobą zostały objęte kwarantanną, zgodnie z obowiązującą procedurą – dodał minister zdrowia.

Potwierdzono więc pierwszy przypadek zachorowania w Polsce. Jak poinformował minister zdrowia, zadziałały wszystkie procedury. W nocy został poinformowany o sytuacji premier i inne ważne osoby w państwie.

Mężczyzna przyjechał z Niemiec. Czuje się dobrze. Rodzina i osoby, które miały z nim kontakt, zostały objęte kwarantanną.

A koronawirus rozprzestrzenia się w Europie. Koronawirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie. Oprócz Chin jego największe ogniska są w Korei Południowej, Iranie, we Włoszech i Japonii.

Śmiertelny wirus dotarł także do Europy i atakuje kolejne kraje. Na liście są Włochy, Niemcy, Hiszpania, Austria, Francja, Wielka Brytania, Rosja, Belgia, Szwecja, Finlandia, Szwajcaria, Chorwacja, Macedonia Północna, Gruzja, Rumunia, Grecja, Norwegia. Dzisiaj w nocy do tej listy dołączyła Polska.

Redakcja