czwartek , 18 kwiecień 2024
Home » Aktualności » Pojawiają się pierwsze kandydatury na wybory sołtysa i rady sołeckiej w Rudach.

Pojawiają się pierwsze kandydatury na wybory sołtysa i rady sołeckiej w Rudach.

Wybory sołtysa Rud i Rady Sołeckiej tuż, tuż. W ostatnich dniach w zakresie tych wyborów pojawiają się kolejne informacje. Pierwsza jest taka, że dotychczasowy sołtys będzie starał się o reelekcję. Ogłosił to tuż przed minionym weekendem. Czy ta kandydatura będzie miała kontrkandydata, a jeśli tak to ilu i kto to będzie? To pytanie nurtuje wielu z nas. A wszystko po to, by na zbliżający się ważny akt wyborczy nasi mieszkańcy mogli pójść w pełnej świadomości tego co ich na zebraniu czeka. Jesteśmy przekonani, że wszystkie nasze wątpliwości wyjaśnią się już niebawem.

Dzisiaj natomiast informujemy naszych czytelników o inicjatywie jak została ogłoszona na stronie internetowej rudzkiego klubu sportowego – LKS ,,BUK” Rudy. Poniżej przedstawiamy pełny tekst tej informacji.

*** Drodzy mieszkańcy Rud!!!

Jak powszechnie wiadomo w najbliższy wtorek dnia 05 lutego 2019 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach odbędą się wybory Sołtysa oraz Rady Sołeckiej.

Ostatnimi czasy, bardzo często padało pytanie wśród społeczności Rud – „ Kto będzie kandydować na stanowisko Sołtysa oraz członka Rady Sołeckiej”. Konkretnej odpowiedzi niestety nie można było uzyskać i z tego też powodu wzięliśmy sprawy w swoje ręce i z całą odpowiedzialnością oraz poparciem prezentujemy naszych kandydatów do nowej Rady Sołeckiej:

  1. Wojciech Krzyżanowski,
  2. Stefan Gruszka,
  3. Tomasz Sokołowski,
  4. Bogdan Szulc,
  5. Paweł Kuna,
  6. Sylwester Larysz,
  7. Józef Gładysz,
  8. Sebastian Okulicki,
  9. Artur Bębenek,
  10. Agnieszka Gąsiorkiewicz-Gluck.

Wyżej wymienieni kandydaci bezinteresownie i w czynie społecznym uczestniczą i działają dla społeczności Rud oraz starają się wspólnie wypracować jak najlepszą przyszłość Rud.

Program Kandydatów:

– Problem „jednostki” jest również naszym wspólnym problemem.

– Gwarantujemy bezstronniczość na zgłaszane problemy każdego mieszkańca Rud.

– Stawiamy na szeroko zakrojony dialog społeczny.

Liczymy na dużą frekwencję oraz poparcie wyżej wymienionych kandydatów na wyborach.

LKS ,,BUK” Rudy.

Redakcja