niedziela , 4 grudzień 2022
Home » Aktualności » Po kolejnym wypadku w Rudach w obrębie skrzyżowania DW 919/DW 921. Feralne miejsce.

Po kolejnym wypadku w Rudach w obrębie skrzyżowania DW 919/DW 921. Feralne miejsce.

Jak już informowaliśmy w naszej dzisiejszej Zapowiadajce poranek w Rudach nie należał do spokojnych.  Wszystko za sprawa kolejnego wypadku drogowego który wydarzył się w dzielnicy Rud Przerycie. Dokładnie rzecz ujmując w rejonie skrzyżowania dróg wojewódzkich DW 919 relacji Racibórz – Rudy – Sośnicowice, oraz drogi wojewódzkiej DW 921 Rudy – Stanica – Pilchowice. Zdarzenie miało miejsce w obrębie  ,,serca” skrzyżowania a więc w samym jego centrum. Dla porządku przypominamy wszystkim nie zorientowanym, że pierwszeństwo ruchu w tym miejscu przynależy bezwzględnie pojazdom poruszającym się DW 919 ( z kierunku Rud i z kierunku Gliwice ), uczestnicy ruchu wjeżdżający na ta drogę z drogi wojewódzkiej DW 921 są więc w statusie uczestników podporządkowanych – a wiec muszą bezwzlędnie ustąpić pierwszeństwa tym pierwszym.  Bardzo często jednak jest inaczej w wyniku czego dochodzi do wypadków. Wg. wstępnych ustaleń policji właśnie samochód osobowy wjeżdżający z DW 921 na DW 919 wymusił pierwszeństwo.

Tym razem doszło do wypadku groźnego w którym udział wzięły 3 samochody osobowe.  Samochody te zderzyły się. W zdarzeniu brały udział samochody osobowe marki Skoda, Ford Fiesta i Ford Focus.

W wyniku wypadku rannych zostało 5 osób w tym 3 dzieci, co wymusiło by w rejon zdarzenia skierować 3 pogotowia ratunkowe, 2 jednostki policji oraz aż 7 jednostek straży pożarnej. Na miejsce zdarzenia wysłano zastępy straży pożarnej z Raciborza oraz Rybnika, a także miejscowych ochotników. Poszkodowani wymagali pomocy lekarskiej. Droga na czas prowadzenia działań została zablokowana. Przyczyny wyjaśnia raciborska drogówka.

Akcja ratunkowa i uporządkowania terenu po wypadku trwała do wczesnych godzin popołudniowych.

*** Zdjęcia: https://www.naszraciborz.pl/site/zdjecie/1-aktualnosci/0-/79529-zderzenie-trzech-pojazdow-w-rudach-/35395/foto/5

Redakcja