piątek , 23 luty 2024
Home » Aktualności » Pada i pada. Weekend wyciśnie z nas jednak ,,siódme poty”.

Pada i pada. Weekend wyciśnie z nas jednak ,,siódme poty”.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc sierpień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. W kolejnym dniu mamy bardzo dużo wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 735. Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 58 611 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 1 913 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Pomimo luzowania obowiązujących rygorów,  nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej ,,poluzowanej”  narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

Witamy w środowe bardzo deszczowe dopołudnie. Póki co – upały ustąpiły. Ale nie na długo. Wszakże od piątku wraca spiekota. Dopiero w przyszłym tygodniu – po 24 sierpnia br. temperatury ustatkują się na ludzkim poziomie. Wszelkie prognozy pogody mówią, że upały powolnymi krokami odpuszczają. Aura stanie się umiarkowana i będzie pogodnie ale w zakresie temperatur około 22-24oC.

Tymczasem mamy zaawansowane lato. Jak to już o tej porze bywa – wieczory, noce i ranki mogą być chłodne. Także ciepły sweterek pod ręką nigdy nie zaszkodzi. Za dnia jednak słońce będzie odrabiać zaległości i rozgrzewać będzie otaczający nas świat. Zanosi się więc na to, że ostatnie kilkanaście dni wakacji minie nam właśnie w takich warunkach atmosferycznych. Nie będzie więc źle. Co …. źle? Będzie fantastycznie! Z poziomu zwrotnikowych opadów zejdziemy do temperatur normalnych dla środkowej Europy. Miłej końcówki letniej kanikuły życzymy.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Serdecznie witamy naszych czytelników w środę 19 sierpnia br. w 59 dniu kalendarzowego lata. Dzisiejszy dzień jest 232 dniem roku, do jego końca pozostały więc 134 dni.

Przeżywamy 59 dzień tegorocznego kalendarzowego lata, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +18oC.  W trakcie dnia wyniesie tylko około +20oC, w tej chwili wynosi  około +19oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC!!! Od samego rana dzień jest deszczowy. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 740 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 92 – 88%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.07, zaś zmierzch około godz.: 20.31.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.42 zajdzie natomiast o godz. 19.57 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 15 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 45 minut. Dzisiejszy dzień jest więc dłuższy od najkrótszego dnia w roku dokładnie o 6 godzin i 10 minut. Widać więc, że długość dnia nadal jest zdecydowanie większa niż nocy. Generalnie dzień jest już jednak krótszy o 2 godzinę i 19 minut od dnia najdłuższego!!! Księżyc znajduje się w fazie –  nów.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minut, 18 sekund. 19 sierpnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny i 10 minut, 17 sekund i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 9 minut i 48 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz, Ludwik, Piotr i Sykstus. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet letnich kwiatów.

Motto dnia: ,,Geniusze widzą świat z innego punktu widzenia niż pozostali ludzie i na tym polega ich tragedia”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jeżeli w sierpniu gorąco będzie, to zima w śniegi długo zasiądzie”.

Dzisiaj możemy już powiedzieć poza wszelką wątpliwością – że gorące lato potrwa jeszcze tydzień, po czym temperatura znacznie spadnie. Dlatego możemy powiedzieć również, że przed nami wreszcie ,,normalne” lato, takie z średnimi temperaturami, także da się żyć. Starajmy się więc przeżyć pozostałą część tej pory roku bardzo efektywnie i atrakcyjnie. Nie jest naszą rola straszyć naszych czytelników, ale jesień nadchodzi szybkimi krokami. Ta pora również potrafi być piękna, ale wiadomo – lato swój urok ma. Nieuchronnie również letnia kanikuła dobiega końca.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej, z umiarkowaną temperaturą środy.

Redakcja