piątek , 24 maj 2024
Home » Aktualności » Oj,oj!!! Koronawirus dochodzi do 2000 wykrytych przypadków. W minorowych nastrojach witamy w czwartkowe dopołudnie.

Oj,oj!!! Koronawirus dochodzi do 2000 wykrytych przypadków. W minorowych nastrojach witamy w czwartkowe dopołudnie.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy miesiąc wrzesień. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 1967!!! Aktualne statystyki ( czwartek rano ) dla Polski wyglądają nadal bardzo źle: 93 481 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 2 543 osób! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

I tak oto minęło 9 miesięcy br. Jak by na to nie patrzeć – minęły 3 pierwsze kwartały roku, a przed nami pozostał ostatni. Początek października oznacza również początek zajęć dla studentów. Jakiekolwiek by one nie były. Skończyły się dla tej grupy wakacje i od dzisiaj zapełnią się wszystkie polskie uczelnie. W ten oto sposób rok szkolny dla wszystkich rozkręcił się na dobre. Również na dobre rozkręciła się tegoroczna jesień. Póki co, pogoda jest fatalna, ale czy tak będzie nadal, trudno jest dzisiaj wyrokować. Meteorolodzy zapowiadają, że pogoda będzie zmienna, ale już o wydźwięku jesieni. Jednak od jutra ma nadejść ocieplenie, takie w trakcie którego temperatura podniesie się nawet powyżej +22oC. Chciałoby się by nadal było zdecydowanie cieplej, ale przecież natura wie co czyni. A skoro takie są rokowania to cieszmy się każdym kolejnym dniem, każdym promieniem słońca i każdą pogodną chwilą. Nie znamy bowiem dokładnie czasu kiedy nadejdzie do nas na trwale brzydka i dżdżysta jesień.

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 1 października br. – w 9 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 275 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 91 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 9 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +14oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +13oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 736 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 95 – 87%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.15, zaś zmierzch około godz.: 18.55.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.47 zajdzie natomiast o godz. 18.24 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 37 minut. Noc będzie więc miała 12 godzin i 23 minuty. Dzisiejszy dzień jest 3 godziny i 32 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 0 godzin i 46 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

1 października jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godziny, 47 minut i 40 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny,32 minuty i 25 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Danuta, Igor, Jan i Remigiusz. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Każdy ma jakiś talent, wiec zacznij coś robić. Po jakimś czasie zacznie ci wychodzić”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy październik ciepło trzyma, zwykle mroźna bywa zima”.

Studenci na start – tak można byłoby zaapelować do tej grupy osób. Wszystko co dobre również dla Was się kończy. Mamy nadzieję, że wszystko co było do zdania jest już po Waszej myśli za Wami. Pierwsze roczniki studentów zapewne najbardziej przeżywają zmianę miejsca nauki. To już nie ogólniaczek, czy technikum, jesteście na Polibudzie, Uniwerku, czy tego typie uczelni wyższej. To zobowiązuje ale i nobilituje. Powodzenia. Pora na – start! Oby tylko koronawirus nie zweryfikował tego wszystkiego.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego jesiennego czwartku.

Redakcja