wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Od świąt dzielą nas już tylko godziny. Pogoda wpada jednak w głęboki ,,dół”.

Od świąt dzielą nas już tylko godziny. Pogoda wpada jednak w głęboki ,,dół”.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 22 dniu miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 7 192!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 214 525  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 25 783 osoby! Przybyło: 309 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Po długich przygotowaniach do świąt, właśnie wkroczyliśmy w finisz tych przygotowań. Co prawda, Wigilię mamy ,,dopiero” w czwartek, ale już teraz wkroczyliśmy w zasadniczy okres poprzedzający Boże Narodzenie. Tak właściwie to od Wigilii Bożego Narodzenia dzielą nas godziny. Z całą pewnością w naszych domach trwają najważniejsze świąteczne przygotowania. Dobrze byłoby, gdyby najbliższe 2 dni ( środa, czwartek ) mogły być dla nas wolne od domowej pracy. To powinno zapewnić nam czasowy przedświąteczny komfort.  Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom, że dzisiejszy dzień ( wtorek ) 22 grudnia jest jednym z najkrótszych dni tegorocznego roku. Wtorek jest też dniem w którym rozpoczęła się kalendarzowa zima. Przyszła ona do nas wczoraj. Pierwszy dzień zimy kalendarzowej przypada więc dzisiaj.

A na dworze od samego rana jest pochmurnie, bardzo wilgotno ale stosunkowo ciepło. Tak jak już wspominaliśmy, za niespełna 2 dni rozpoczniemy Wigilię Bożego Narodzenia. Przeżywamy najkrótsze dni w roku. Po kilku dni względnej ,,równowagi” dnia zacznie nam przybywać. A na dworze, po zimie póki co nie ma widoków. Wciąż zimy upatrujemy i oczekujemy na jej nadejście w umiarkowanym wymiarze.

W wymiarze religijnym dane jest nam przeżywać końcówkę Adwentu. UWAGA: mamy bardzo niskie ciśnienie w związku z czym musi się to odbić na naszym dzisiejszym samopoczuciu. Weźmy ten fakt pod uwagę.

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 22 grudnia br. – w 2 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 357 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 9 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 2 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +1oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +6oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +3oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 751 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 9 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 84 – 82%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.04, zaś zmierzch około godz.: 16.25.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.44 zajdzie natomiast o godz. 15.46 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 2 minuty. Noc będzie więc miała 15 godzin i 58 minut. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 0 minut i 18 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pierwsza kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

22 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 19 minut i 58 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 0 minut  i 1 sekundę.

 Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Drogomir, Ksawera, Honorata, Zenon, Franciszka, Gryzelda, Flawian i Beata. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nie czas jest nam dany, lecz chwila”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Gdy łagodna jesień trzyma, będzie krótka, ostra zima”.

Już tylko godziny dzielą nas od chwili kiedy rozpoczynamy wielkie świętowanie. Za sobą mamy już niemal cały tegoroczny Adwent.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego zimowego adwentowego wtorku.

Redakcja