wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Od końca roku dzielą nas już tylko godziny! Witamy w pogodny wtorek.

Od końca roku dzielą nas już tylko godziny! Witamy w pogodny wtorek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 29 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 7 914!!! Aktualne statystyki ( wtorek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 268 924  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 27 454 osoby! Przybyło: 307 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Do końca roku 2020 pozostały nam niespełna 3 dni. Niewiele więc czasu pozostało nam do powitania nowego roku. Ostatnie dni roku zazwyczaj sprzyjają temu by zrobić podsumowanie tego co jest za nami, oraz by zakreślić wstępne plany na kolejny rok. Nie trzeba być wytrawnym myślicielem, by wiedzieć, że podstawą tego co było, jak i tego co będzie jest nasze dobre zdrowie. Kiedy ono dopisuje, to wtedy wszystkie sprawy toczą się lepiej. Patrząc na prognozy pogody widzimy, że czekają nas chłodniejsze noce i dni bliskie zera. Nie będzie to więc zima z prawdziwego zdarzenia, warunki pogodowe staną się jednak znośniejsze dla naszych organizmów. Bardzo mocno namawiamy wszystkich naszych czytelników, aby w takich warunkach bywać dłużej na dworze. Z rana niebo jest zachmurzone, pamiętajmy jednak, że potrzebujemy każdej dawki promieni słonecznych, oczywiście warunek jest jeden – mianowicie słońce musi pojawić się na niebie. Przyjemnego dnia życzymy.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 3 minuty i 38 sekundy!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników we wtorek 29 grudnia br. – w 9 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 364 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 3 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 9 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +3oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +6oC, w tej chwili wynosi około +4oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura ponownie spadnie w okolice zera. Temperatura odczuwalna może wynosić +4oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 730 – 724 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 85 – 68%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.30.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 3 minuty i 38 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 48 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

29 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 16 minut i 27 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 3 minuty  i 38 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Trofim, Jonatan, Gerarda, Dominik, Marcin, Tomasz, Gosław, Dawid, Gerard. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Nienawidzą Cię, bo niczego im nie zazdrościsz…”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Późna zima, długo trzyma”.

Z dnia na dzień dnia powinno nam przybywać, najpierw powoli a potem coraz więcej. Powszechnie mówi się, że na Nowy Rok dnia przybywa o barani skok. Trudno zdefiniować ten ,,skok” zwłaszcza w wymiarze czasowym. Ale coś nam się wydaje, że musi on być zauważalny dla oka skoro od pokoleń wspominają o tym ludowe porzekadła. Patrząc na prognozy pogody długoterminowe widzimy, że trudno jest w perspektywie 2 tygodni mówić o realnych dużych opadach śniegu. Mróz owszem przytrafi się, ale tylko nocą, większego śniegu póki co nie widać.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego zimowego wtorku.

Redakcja