piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Końcówka br. jest tuż, tuż. Witamy w poświąteczny poniedziałek.

Końcówka br. jest tuż, tuż. Witamy w poświąteczny poniedziałek.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny. Przeżywamy 28 dzień miesiąca grudnia. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 3 211!!! Aktualne statystyki ( poniedziałek rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 1 261 010  potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 27 147 osób! Przybyło: 29 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Święta BN mamy już definitywnie za sobą. Trwa natomiast arcydługi świąteczny okres. Na myśli mamy okres od Wigilii BN po święto Trzech Króli. Tak na dobrą sprawę cały ten okres stanowi dla wielu z nas wielkie świętowanie. I dobrze. Wszakże po długim i trudnym roku należy nam się dłuższa chwila odpoczynku i relaksu. W dniu dzisiejszym wielu z nas adoptowało się na powrót do poświątecznej rzeczywistości. Tyle tylko, że oto w zakresie świętowania czeka nas kolejny akt – 4-dniowy weekend sylwestrowo-noworoczny. A rozpoczniemy go już w czwartek. W 2020 r zostały nam już tylko niespełna 4 dni z Sylwestrem, po czym wkroczymy w kolejny nowy rok 2021. Ten ubiegający czas musi na nas odciskać niesamowite wrażenie. Na dworze mamy jesienny poranek, jednak z zimowym akcentem. Niebo jest pochmurne, dzionek ciemny i ponury. Trzeba jednak w tym wszystkim się odnaleźć i żyć. Kiedy zaś nastanie prawdziwa zima? Na to pytanie mają problemy odpowiedzieć nawet najbardziej wytrawni meteorolodzy. Meteorolodzy przewidują, że temperatura nocą może spadać poniżej zera, jednak w dzień będzie o to trudno.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 2 minuty i 50 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w poświąteczny poniedziałek 28 grudnia br. – w 8 dniu astronomicznej zimy. Dzisiejszy dzień jest 363 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 3 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 8 dzień tegorocznej astronomicznej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +4oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Wraz z upływem dnia, pod wieczór temperatura ponownie spadnie poniżej zera. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 733 – 728 mmHg, wiatr osiągnie siłę 4 – 6 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 79 – 59%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 07.06, zaś zmierzch około godz.: 16.29.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.45 zajdzie natomiast o godz. 15.51 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 6 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 54 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 2 minuty i 50 sekund dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 48 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

28 grudnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 8 godzin, 17 minut i 15 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 2 minuty  i 50 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Teofila, Antoni, Ema, Dobrowieść i Godzisław. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Myśl wielka zwykle usta do milczenia zmusza”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Niewiniątek czas pokaże, jaka pogoda w marcu się okaże”.

Powoli kończy nam się 2020 r. Za niedługo będziemy go podsumowywać, po to by wyciągnąć z niego wnioski na przyszłość. A najbliższą przyszłością jest rok 2021. Już za kilka dni wejdziemy w nowy rok z wielkimi nadziejami, ale nie ukrywajmy, że również z pewnymi obawami. Dlaczego? Ano dlatego, że różne rzeczy słyszymy w kwestii tego, co też czeka Świat, Europę, Polskę i oczywiście nasze małe Ojczyzny. Zapowiedzi są różne, jest jednak dokładnie tak samo jak w przypadku prognoz pogodowych. Dopiero po czasie okazuje się, jak to będzie naprawdę. Musimy więc w Nowy Rok wejść z nadzieją i podniesionymi głowami i być kowalami swojego życia. Powinno tak się stać – mimo wszystko.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego zimowego poświątecznego poniedziałku.

Redakcja