piątek , 12 lipiec 2024
Home » Aktualności » Nastał okres Adwentu AD 2021.

Nastał okres Adwentu AD 2021.

Witamy ponownie po okresie około 4-miesięcznej nieobecności. Czytaj:

https://znadrudy.pl/aktualnosci/czasem-swiatlo-w-nas-bliskie-jest-wygasniecia/

Przeżywamy 28 dzień miesiąca listopada 2021 r. Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio na powrót osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 20 576!!! Aktualne statystyki ( niedziela rano ) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 3 507 828  dotychczas potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosły 83 037 osoby! Przybyło: 51 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Trwa IV fala zachorowań, nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** I oto nadszedł Adwent AD 2021 w związku z tym faktem już dzisiaj mamy I niedzielę Adwentu. Dzisiejszy dzień ma więc duży ciężar gatunkowy – rozpoczyna bowiem wielkie oczekiwanie na narodziny Pana. Reasumując, od dzisiaj rozpoczynamy  radosny okres oczekiwania na Boże Narodzenie. Po drodze będziemy jeszcze mieli Barbórkę i Św. Mikołaja. I cały Adwent. To wszystko budować będzie przedświąteczną wspaniałą atmosferę i klimat. Obyśmy tylko potrafili spożytkować ją w należyty sposób i zdrowi byli! A tymczasem za oknem mamy malutką zimę. Taką w ułamkowym jej wymiarze. Spadło trochę śniegu. W kolejnych dniach ma chwycić lekki mróz. O przygotowaniu siebie, naszych domostw i samochodów do zimy pisaliśmy od dawna. Zazwyczaj bowiem bywa tak, że zima przychodzi znienacka.

Dni mamy krótkie, wieczory i noce długie. Wszystko to sprzyja temu, że czas ,,umyka” jak gdyby szybciej. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i oczywista – przecież dopiero co przeżywaliśmy ostatni weekend a tutaj przeżywamy kolejny. Również szybkimi krokami kończy nam się bieżący miesiąc a grudzień czeka już na swoją kolej. Czy tego chcemy, czy też nie, stanie się to już niebawem – za kilkadziesiąt godzin. W dniu jutrzejszym obchodzić również będziemy tradycyjne Andrzejki. Widzimy więc w jak szybkim tempie wchodzimy na ostatnią prostą 2021 roku. Trochę szkoda, ale przecież przed nami kolejny 2022 rok z nowymi nadziejami i wyzwaniami.

Serdecznie witamy naszych czytelników w niedzielę 28 listopada br. – w 67 dniu kalendarzowej jesieni. Dzisiejszy dzień jest 332 dniem roku, a do jego końca pozostały więc 33 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 67 dzień tegorocznej kalendarzowej jesieni, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +0,5oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +2oC, w tej chwili wynosi około +2oC. Temperatura odczuwalna może wynosić -1oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 731 – 727 mmHg, wiatr osiągnie siłę 1 – 2 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 96 – 98%, prawdopodobieństwo opadów 60-100%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 06.43, zaś zmierzch około godz.: 16.26.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 7.20 zajdzie natomiast o godz. 15.49 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 8 godzin i 28 minut. Noc będzie więc miała 15 godzin i 32 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin i 23 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że noc jest dłuższa od dnia dokładnie o 7 godzin i 4 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  ostatnia kwadra.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

28 listopada jest krótszy od najdłuższego dnia o 7 godzin, 55 minut i 40 sekund i dłuższy od najkrótszego o 0 godzin, 24 minuty  i 25 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Grzegorz, Lesław, Zdzisław, Lesława, Jakub, Rufin, Ginter i Berta. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny jesienny bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Życie zaczyna się po drugiej stronie rozpaczy”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Jaka pogoda listopadowa, taka i marcowa”.

Tegoroczna jesienna pogoda utrzymuje się w granicach przeciętnej średniej z kilku ostatnich lat. Z jednej strony to dobre, z drugiej natomiast pogoda taka może być ,,niezdrowa”. Łatwo bowiem w takich warunkach na rozprzestrzenienie się infekcji prowadzących do zachorowań. Musimy więc bardzo zważać na to, by nie przegrzewać naszych organizmów. W ostatnich dniach doskwierała nam bardzo jesienna wilgoć, to ona przecież może być sojusznikiem wszelkich jesiennych schorzeń.  Stąd też zachorowań może być coraz więcej, zwłaszcza wśród dzieci i osób starszych. Dobrze więc, że niebawem ma chwycić mróz. Od razu powietrze będzie zdrowsze. Całość dopełnia ciągle panujące zagrożenie koronawirusem.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej jesiennej niedzieli – I niedzieli Adwentu 2021.

Redakcja