poniedziałek , 30 styczeń 2023
Home » Aktualności » ,,Na świętego Tomasza wyrasta w polu pasza”. Witamy w kolejną sobotę roku.

,,Na świętego Tomasza wyrasta w polu pasza”. Witamy w kolejną sobotę roku.

Przeżywamy sobotę. Od kilkunastu godzin mamy więc kolejny przedwiosenny weekend. Dzień od samego rana jest pochmurny, ponury a chwilami deszczowy. Niestety, patrząc na pogodowe mapy widać, że nie ma żadnych szans na to, ze się wypogodzi.

Cały tydzień minął nam niczym błyskawica.  Pogoda w bieżących dniach jest w kratkę, generalnie jednak nie powinniśmy narzekać. Jest to ważne zwłaszcza w aspekcie naszej psychiki i ogólnego samopoczucia. Musimy jednak mieć silną wiarę w to, że już niedługo pogoda na tyle się poprawi, że poczujemy się dobrze albo co najmniej lepiej i wyjdziemy z tzw. pogodowego przedwiosennego doła. Wszakże wiosna idzie do nas szybkimi krokami. Tego Państwu i sobie życzymy.

Przeżywamy 2-dniowy weekend. Mamy więc doskonałą okazję, by trochę więcej odpocząć, ale również, by wreszcie popracować na dworze. A tam pracy – całe mnóstwo.

W sposób oczywisty, w przededniu Dnia Kobiet przypominamy wszystkim – kobitkom i chłopom, że jutro mamy ……. nasze wspólne święto. Tak, tak, bo Wy kobitki macie święto, a My brzydka płeć wraz z Wami świętujemy. Przygotujmy się do tego dnia w sposób szczególny.

Serdecznie witamy naszych czytelników w sobotę 7 marca br. – w 77 dniu kalendarzowej zimy. Dzisiejszy dzień jest 67 dniem roku, a do jego końca pozostało więc 299 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 76 dzień tegorocznej kalendarzowej zimy, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +4oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +7oC, w tej chwili wynosi około +5oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +5oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 740 – 733 mmHg, wiatr osiągnie siłę 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 86 – 72%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.42, zaś zmierzch około godz.: 18.11.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.16 zajdzie natomiast o godz. 17.38 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 11 godzin i 22 minuty. Noc będzie więc miała 12 godzin i 38 minut. Dzisiejszy dzień jest już 3 godziny i 21 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest krótszy od nocy dokładnie o 1 godziny i 32 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 7 marzec jest krótszy od najdłuższego dnia o 4 godzin, 59 minut i 14 sekund i dłuższy od najkrótszego o 3 godziny, 20 minut i 511 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Paweł, Bazyli, Tomasz, Felicyta i German. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny  bukiet kwiatów.

Motto dnia: ,,Człowiek powinien rodzić się stary i zgrzybiały. A potem, z każdym rokiem – młodnieć”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Na świętego Tomasza wyrasta w polu pasza”.

Przeżywamy kolejny tydzień tego roku, trwa Post a do świąt Wielkanocy mamy coraz bliżej. Trochę zaczyna nas niepokoić panująca pogoda, bowiem uniemożliwia nam ona w pełni wykonywanie wielu porządkowych prac na dworze. Idzie wiosna kalendarzowa, więc prac tych mamy co niemiara. Stąd też, w najbliższych kilku tygodniach powinniśmy do wykonywania tych prac wykorzystać każdą nadarzającą się chwilę.  W miarę możliwości pogodowych przebywajmy coraz więcej na dworze – ale na świeżym powietrzu. Wpłynie to również na nasze ogólne zdrowotne samopoczucie.

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej soboty.

Redakcja