wtorek , 16 lipiec 2024
Home » Aktualności » Mamy wiosnę, my jednak czekamy na prawdziwą wiosnę. Lato bowiem nadchodzi.

Mamy wiosnę, my jednak czekamy na prawdziwą wiosnę. Lato bowiem nadchodzi.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w poświąteczny wtorek. Przeżywamy 27 dzień miesiąca maj roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 1 230!!! Aktualne statystyki (czwartek rano) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 869 652 potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosło 73 440 osób! Przybyło: 135 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Witamy w czwartkowy poranek.

Za oknem mamy pogodne czwartkowe przedpołudnie. Od rana jest stosunkowo ciepło i słonecznie, jednak na niebie wędruje dosyć duża liczba chmur. Widać, że przed nami rozpościera się pogodny dzionek. Ale przejściowe opady deszczu są wielce prawdopodobne. Przed nami widać już ostatni majowy weekend. Z kolei za nami jest już niemal cały maj. Po wczorajszym Dniu Matki powiemy tak, mamy nadzieję, że każdy z nas przeżył wczorajszy dzień we właściwy sposób. Pamiętajmy, że matkę mamy tylko jedną. W takim dniu jak wczoraj w domach naszych mam nie powinno było zabraknąć poczucia wielkiej radości, wdzięczności i miłości. To co dzisiaj będziemy robić zależy od nas samych. Po pracy jeśli sytuacja i sprawy tego wymagają, to nie zawadzi ździebko poleniuchować. My jednak zalecamy aktywne spędzenie popołudnia i wieczoru. To tak dla zdrowia. Pamiętajmy również o regularnej pracy w ogrodzie, bo kiedy prace się nawarstwią możemy mocno zarosnąć trawą.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nadal nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 7 godzin, 53 minuty i 43 sekundy!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w czwartek 27 maja br. – w 67 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 147 dniem roku, a do jego końca pozostało 218 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 67 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +18oC, w tej chwili wynosi około +14oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +19oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 745 – 744 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 5 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 87 – 57%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.02, zaś zmierzch około godz.: 20.23.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz.4.45 zajdzie natomiast o godz. 20.42 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 15 godzin i 57 minut. Noc będzie więc miała 8 godzin i 3 minuty. Dzisiejszy dzień jest 0 godzin, 26 minut i 22 sekundy krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 6 godzin i 52 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

27 maja jest krótszy od najdłuższego dnia o 0 godzin, 26 minut i 22 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 7 godzin, 53 minuty i 43 sekundy.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magda, Magdalena, Oliwer i Oliwier. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Łatwiej zakochać się, nie kochając, niż odkochać, kiedy się kocha”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Zimę uśmierza wiosna, wiosnę zaś lato niszczy”.

Za nami przeuroczy Dzień Matki. Mamy nadzieję, że dzień ten minął nam w przyjemnej, ciepłej, radosnej i rodzinnej atmosferze. Tego bowiem wymagała ranga wczorajszego święta. Jeśli udało nam się zamanifestować nasze ustawiczne przywiązanie do swojej mamy, to o to właśnie chodzi. Serdeczne dzięki. Przed nami ,,stoi” czwartek i końcówka tego tygodnia. A skoro tak, to będziemy mieli sporo okazji na to by trochę na dworze popracować i poleniuchować. Jak trzeba, to trzeba.

*** Pamiętajmy jednak cały czas o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego czwartku.

Redakcja