środa , 5 październik 2022
Home » Aktualności » Kwiecień dobiega końca. Przed nami długi majowy weekend.

Kwiecień dobiega końca. Przed nami długi majowy weekend.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny w poświąteczny wtorek. Przeżywamy 30 dzień miesiąca kwietnia roku AD 2021! Jak można było się spodziewać – w kolejne dni koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas cały czas z wielką siłą. A ostatnio osiąga ekstremalne i rekordowe wymiary. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Tygodnie? Miesiące? A może całe lata? Bóg jeden raczy wiedzieć. Z całą pewnością przed nami staje ciężka jesień i zima. W kolejnym dniu mamy wykrytych nowych zachorowań na koronawirusa – 6 796!!! Aktualne statystyki ( piątek rano) dla Polski wyglądają KATASTROFALNIE i coraz bardziej źle: 2 792 142 potwierdzonych zachorowań, dotychczas śmierć poniosły 67 502 osoby! Przybyło: 429 zmarłych!!! Widzimy więc że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce nadal i to ze zdwojoną siłą. Nadal umierają osoby zarażone wirusem. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. Liczba wykrytych zachorowań utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie a nawet ponownie wzrasta. Końca epidemii nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. Z całą pewnością nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez utrzymanie rygorów stawianych przez specjalistów. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi! Nikt bowiem lepiej nie zadba o nas samych niż my sami o siebie. W przestrzeniach publicznych starajmy się bezwzględnie odseparować od ewentualnych chorych poprzez noszenie maseczki, rękawiczek oraz zachowajmy niezbędny dystans pomiędzy osobami.

*** Przypominamy wszystkim naszym czytelnikom ponad wszystko: kolejny dzień postarajmy się spędzić w rygorze nakazanej narodowej kwarantanny. Stosujmy bezwzględnie w obiektach publicznych maski, myjmy ręce i zachowujmy bezpieczną odległość pomiędzy osobami.

*** Mamy ostatni dzień kwietnia 2021 r., a już jutro powitamy maj. Zapewne wielu z nas pamięta dawne święta 1 maja. Przyznają Państwo, że w tym zakresie wiele się zmieniło, a dzisiejsze świętowanie nie ma nic wspólnego z tamtym wymiarem tego święta. I bardzo dobrze. Dzisiaj więc każdy z nas może tak jak chce oddać hołd samej pracy jak i całemu światu pracy. Zachęcamy więc do uczczenia jutrzejszego święta w godny sposób. A dzisiaj żegnamy kwiecień i jednocześnie wchodzimy w długi weekend majowego. W tym roku będzie on długi – ale nie za długi. Bywały bowiem lata, że mieliśmy nawet 9 dniową labę. W tym roku musimy się zadowolić 3 dniami. Ale dobre i to. Mamy przeświadczenie tego, że każdy z nas okres ten spędzi w efektywny sposób, tak byśmy mogli wypocząć zarówno w sferze psychiki jak i ciała. Zachęcamy do tego bardzo serdecznie. Oby tylko pogoda i nasze zdrowie dopisały.

Patrząc za poranne okno widzimy, że aura jest w miarę poprawna. Jest wilgotno, obecnie deszcz jednak nie pada. W zakresie pogody na cały długi majowy weekend możemy powiedzieć, że będzie różnie i dynamicznie. Słonecznie i pochmurno, ciepło i zimno, itd. Taki pogodowy misz-masz.

Tymczasem nastał przełom miesięcy kwiecień-maj. Żywimy nadzieję, że przekrojowo w trakcie 3 dni weekendowych każdy z nas przynajmniej w minimalnym zakresie odpocznie i zregeneruje swoje siły. A okazji ku temu będziemy mieli bardzo dużo. Wystarczy tylko wejść na naszą stronkę, by się o tym dowiedzieć. Zapraszamy. Teraz nie pozostaje nam już więc nic innego jak tylko organizować wolny czas i wypoczywać. A weekend rozpoczynamy już dzisiejszego popołudnia. Miłego weekendowania więc życzymy. Nie zapominajmy jednak o nałożonym na nas rygorze kwarantanny związanej z zagrożeniem koronawirusa.

*** I rzecz najważniejsza w temacie koronawirusa – nadal nie dawajmy wiary szarlatanom żyjącym wokół nas którzy nie dają wiary w koronawirusa, tym samym lekceważąc nasze zdrowie i życie. W ślad za tym ignorują wszelkie obostrzenia i nakazy. Szkoda tylko, że takie osoby nietrudno znaleźć pośród osób które zaliczane powinny być do osób o znaczącym zaufaniu publicznym. Niestety, wielu z nich nas zdradziło i robi to nadal, tylko i wyłącznie w swoim partykularnym interesie. Na głębszą ocenę tej kwestii przyjdzie jednak właściwy moment. Wcześniej czy później owi szarlatani będą chcieli spojrzeć nam w oczy! Niestety, nie będą mieli moralnego prawa by to czynić. Dlatego już dzisiaj dawajmy stanowczy odpór tego typu postawom i praktykom. Izolujmy się od nich i ich praktyk nade wszystko.

*** I dobra wiadomość – dzisiejszy dzień jest już dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 6 godzin, 38 minut i 12 sekund!!!!

Serdecznie witamy naszych czytelników w piątek 30 kwietnia br. – w 41 dniu astronomicznej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 120 dniem roku, a do jego końca pozostało 245 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 40 dzień tegorocznej astronomicznej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb oraz aktualnych warunków atmosferycznych.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około +11oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +17oC, w tej chwili wynosi około +13oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +18oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 739 – 738 mmHg, wiatr osiągnie siłę 2 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 91 – 48%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 04.45, zaś zmierzch około godz.: 20.40.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 5.23 zajdzie natomiast o godz. 20.04 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 14 godzin i 41 minut. Noc będzie więc miała 9 godzin i 19 minut. Dzisiejszy dzień jest 1 godzinę, 41 minut i 53 sekundy krótszy od najdłuższego dnia roku. Widać więc, że dzień jest dłuższy od nocy dokładnie o 5 godzin i 22 minuty. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2020 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund.

30 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 1 godzinę, 41 minut i 53 sekundy i dłuższy od najkrótszego o 6 godzin, 38 minut i 12 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Hugo, Bogusław, Robert, Piotr, Ermentruda, Paulin, Ryta, Augustyn, Roberta, Angelina, Wiktor i Katarzyna. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet wiosennych kwiatów.

Motto dnia: ,,Święcąc triumfy, pamiętaj o ludziach, którzy byli z tobą kiedy było źle”.

Przysłowie na dzisiejszy dzień: ,,Na św. Piotr suchy dzień, suche lato, sucha jesień”.

Kończymy miesiąc kwiecień. W ten oto sposób za sobą mamy 4 miesiące bieżącego roku a więc 1/3 roku. Niestety, tak to wygląda, a my nawet żeśmy się nie spostrzegli. Te miesiące są jednak za nami i nie ma co długo rozpamiętywać jak było. Koronawirus bowiem zawładnął naszym życiem. O wiele lepiej swoje myśli skierować na to co nas czeka, jutro, za kilka dni, tydzień, kolejny miesiąc, itd. W tym miejscu mamy nadzieję, że walka z wirusem zostanie zakończono zwycięsko. Życzymy wszelkiej pomyślności i radości w kolejnym miesiącu tego roku – w maju.

Pamiętajmy: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy pogodnego, miłego, radosnego oraz zdrowego piątku.

Redakcja