niedziela , 4 grudzień 2022
Home » Aktualności » Ku wiośnie idzie.

Ku wiośnie idzie.

Przed nami kilka pochmurnych dni z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu oraz dodatkowo w sobotę i niedzielę będzie wiało. Jednym słowem czeka nas degrengolada pogodowa. Na zmiany w pogodzie trzeba poczekać do drugiej połowy nowego tygodnia, kiedy to pokaże się słońce, a wiatr osłabnie. Termometry mogą wskazywać wtedy nawet +10oC. Czyży więc zbliżało się Przedwiośnie? Przedwiośnie to przecież zaranie wiosny. Pamiętajmy również, że Wiosna Meteorologiczna nadchodzi 1 marca.

Po Przedwiośniu następuje Pierwiośnie, czyli czas, gdy kwitnąca przyroda zaczyna w pełni cieszyć nasze oczy. To czas kwitnienia pierwiosnków, kaczeńców, borówek, porzeczek i poziomek. Łąki stają się zielono-żółte za sprawą wszędobylskich jaskrów lub mleczy.

Na dalekosiężnych mapach pogodowych widzimy, że większej zimy nie będzie nawet do połowy marca. A wtedy przecież do naszych drzwi pukać będzie wiosna. Ta nadejdzie w niedzielę 20 marca.

W ślad za nimi zawsze kroczy Wiosna w pełnej swojej krasie.

*** Czytaj: https://tvn24.pl/tvnmeteo/pogoda/pogoda-na-kolejne-dni-wiosenna-temperatura-zagosci-w-polsce-pojawi-sie-slonce-5587137

Redakcja