środa , 19 czerwiec 2024
Home » Aktualności » Kto zostanie nowym Nadleśniczym w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie po odwołaniu ze stanowiska Roberta Pabiana?

Kto zostanie nowym Nadleśniczym w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie po odwołaniu ze stanowiska Roberta Pabiana?

Ważna i niespodziewana informacja dotarła do nas z rudzkiego Nadleśnictwa.  Informacja mówi, że wieloletni, ceniony za wiedzę nadleśniczy Robert Pabian stracił swoje stanowisko. Z rąk swoich przełożonych w Katowicach otrzymał  3-miesięczne wypowiedzenie z zajmowanego stanowiska. Obecnie odwołany nadleśniczy znajduje się na urlopie. Tymczasowo obowiązki dotychczasowego nadleśniczego przejął Janusz Popadiuk.

Nowego nadleśniczego jeszcze nie wybrano. Nie podano informacji kiedy to nastąpi i w jakiej procedurze zostanie wyłoniony nowy nadleśniczy.

Jak wynika z informacji Lasów Państwowych, Robert Pabian pozostanie w ich strukturze, ale na innym stanowisku pracy. Obejmie je po powrocie z urlopu.

Jak dotąd w rudzkim Nadleśnictwie panował zwyczaj sukcesji – zastępca przejmował fotel nadleśniczego – Zenon Pietras po Kazimierzu Szabli, Robert Pabian po Zenonie Pietrasie. Jak będzie teraz? Czas pokaże.

Kiedy w tej sprawie pojawią się kolejne ważne informacje i decyzje natychmiast o tych faktach poinformujemy naszych czytelników.

Redakcja