wtorek , 21 maj 2024
Home » Aktualności » Koronawirus sieje spustoszenie! Ale żyć trzeba! Wchodzimy w ścisły okres świętowania.

Koronawirus sieje spustoszenie! Ale żyć trzeba! Wchodzimy w ścisły okres świętowania.

Witamy w kolejnym dniu narodowej kwarantanny oraz w nowym tygodniu roku. Niestety jak można było się spodziewać – kolejny dzień koronawirus nie daje za wygraną. Atakuje nas z coraz większą siłą. Ciągle zdiagnozowani zostają kolejni zakażeni wirusem, rozszerza się również grono osób poddanych przymusowej kwarantannie. Tak jednak będzie przez kolejne dni. Jak długo? Trudno na takie pytanie dzisiaj odpowiedzieć. Aktualne statystyki ( środa rano ) dla Polski wyglądają coraz bardziej zastraszająco: 4848 potwierdzonych zachorowań, śmierć poniosło 129 osób! Widzimy więc, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce w coraz większym zakresie. Rośnie również liczba osób zmarłych. Takie są dane oficjalne, jaki wymiar mają statystyki nieoficjalne Bóg jeden wie!

W Polsce, jak i w całej Europie trwa więc stan epidemii. I końca nie widać. Ten fakt niesie za sobą dużo poważnych konsekwencji i obowiązków. W związku z tym po raz kolejny namawiamy wszystkich do tego by poddać się odgórnym nakazom związanym z zabezpieczeniem się przed możliwością zainfekowania. Mamy głęboką nadzieję, że te nasze działania przyniosą pozytywny rezultat. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy każdy z nas wywiąże się z obowiązku. I nie zaszkodzi dodatkowo zadbać o swoje i innych zdrowie, poprzez podniesienie rygorów stawianych przez służby krajowe. Kto tylko może, niech pozostanie w domu i za żadne skarby nie otwiera drzwi koronawirusowi!

Witamy w słoneczną i bardzo pogodną środę – środę Wielkiego Tygodnia. Wobec takiego faktu nie ma chyba pośród nas osoby która nie zauważałaby, że oto mamy ,,za pięć dwunasta” w stosunku do tegorocznych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Już jutro bowiem mamy Wielki Czwartek i rozpoczniemy 3 dniowe Triduum Paschalne. Jesteśmy głęboko przekonani, że większość prac związanych z przygotowaniem do świąt znajduje się już w końcowym etapie ich realizacji. Bo tak być powinno. Po to, by zarówno Triduum jak i same święta przeżyć w spokoju i w wielkiej duchowości. Tyle tylko, że wszystkie te sprawy w tym roku odbywają się w scenerii koronawirusowych obostrzeń. Na podgonienie spraw mamy więc ostatnie 2 dni. Jutro wieczorem rozpoczynamy szeroko rozumiane świętowanie. Tyle tylko, że z dala od rudzkiej świątyni, co sprawi, że będzie to świętowanie duchowe. Miłego dnia życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Serdecznie witamy naszych czytelników w Wielką Środę 8 kwietnia br. – w 19 dniu kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień jest 99 dniem roku, do jego końca pozostało więc 267 dni.

*** Oto ja – Twój dzisiejszy dzień: https://www.kalbi.pl/

Przeżywamy 19 dzień tegorocznej kalendarzowej wiosny, w trakcie którego nadal aktualne pozostaje nasze hasło nowoczesnego i higienicznego trybu życia – ,,Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie”. My jak co dnia, zaliczyliśmy  już poranną sesję biegowo-gimnastyczną. Mamy nadzieję, że każdego dnia znajdziemy na tyle wolnego czasu, aby chociażby pół godzinki przeznaczyć dla naszego zdrowia. Róbmy to nawet pod osłoną porannej i wieczornej ciemności. Pamiętajmy, że według specjalistów od zdrowia bieganie poranne i wieczorne wpływa na wydłużenie życia tych osób o kilka lat ( 5-6 lat ). Nic dodać, nic ująć! Ze względu na dobre samopoczucie w trakcie dnia, dobrze jest ćwiczyć i biegać we wczesnych godzinach rannych, kiedy powietrze jest jeszcze rześkie. Ale czas i formę naszych ćwiczeń każdy powinien dobrać indywidualnie stosownie do naszych możliwości i potrzeb.

Warunki pogodowe: Temperatura nad ranem o godz. 5.00 w rejonie rzeki Rudki wynosiła około 0oC.  W trakcie dnia wynosić będzie około +19oC, w tej chwili wynosi około +12oC. Temperatura odczuwalna może wynosić +20oC. Ciśnienie atmosferyczne będzie w granicach 756 – 753 mmHg, wiatr osiągnie siłę 3 – 4 m/s, zaś wilgotność będzie utrzymywać się w granicach 55 – 31%.

Brzask w obecnych dniach ma miejsce około godz.: 05.31, zaś zmierzch około godz.: 20.03.

Układ dnia i nocy: Słońce wzejdzie dzisiaj o godz. 6.06 zajdzie natomiast o godz. 18.30 w wyniku czego długość dnia wyniesie dokładnie 13 godzin i 24 minuty. Noc będzie więc miała 10 godzin i 36 minut. Dzisiejszy dzień jest już 5 godziny i 22 minuty dłuższy od najkrótszego dnia roku. Widać więc, że dzień jest już dłuższy od nocy o 2 godziny i 48 minut. Księżyc znajduje się w fazie –  pełnia.

Najdłuższy dzień w Rudach w 2018 roku to 20 czerwca, trwa on 16 godzin, 23 minuty, 34 sekundy. Najkrótszy dzień roku dla Rud to 21 grudnia, trwa 8 godzin, 3 minuty, 28 sekund. 8 kwietnia jest krótszy od najdłuższego dnia o 2 godziny, 59 minut i 0 sekund i dłuższy od najkrótszego o 5 godziny, 21 minut i 5 sekund.

Imieniny w dniu dzisiejszym obchodzą: Apolinarego, Augusta, Cezarego, Cezaryny, Denisa, Dionizego, Januarego i Radosława. Wszystkim dzisiejszym solenizantom imieninowym i urodzinowym składamy moc najserdeczniejszych życzeń dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz radości z życia. Przesyłamy również solenizantom nasz redakcyjny bukiet.

Motto dnia: ,,Lekarstwa nie zawsze są konieczne, ale wiara w wyzdrowienie jest niezbędna”.

Przysłowie ludowe na dzisiejszy dzień: ,,Kwiecień, plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata, pół wiosenny, pół zimowy, nie każdemu bywa zdrowy, to zaświeci błyskawicą, to zasypie twarz śnieżycą”.

Przyznają Państwo, że czas mija w szalonym tempie. Dopiero co przeżywaliśmy miniony weekend a tu już za sobą mamy 2 dni Wielkiego Tygodnia. Siłą rzeczy musimy więc nasz wzrok kierować do przodu, ani się bowiem nie spostrzeżemy a będziemy mieli święta Zmartwychwstania Pańskiego a potem maj. Tak, tak, jest to już bliska perspektywa. Oby tylko kwietniowa pogoda nie popsuła nam tego okresu oczekiwania na święta i najpiękniejszy miesiąc roku.

Póki co, deszcz nie pada, a to jest bardzo potrzebne by można było zauważyć jak przyroda ostro ruszyła z wegetacją. Z samego rana widzimy jak bardzo natura upomina się o swoje prawa. Ptaki ,,fedrują” już od wczesnych godzin rannych, a w lesie, w parku i na ogrodach dzięki świergotowi ptaków jest gwarnie i radośnie. Tak, tak, mamy do czynienia z wiosenną radością natury. A co z naszą radością? Mamy szansę. Wszakże święta stoją u progów naszych domów i mieszkań. Otwórzmy więc drzwi.

Pamiętajmy jednak o obowiązującej kwarantannie: #Zostanwdomu!

Wszystkim naszym czytelnikom bardzo serdecznie życzymy mimo wszystko pogodnej, miłej, radosnej oraz zdrowej środy.

Redakcja