poniedziałek , 26 wrzesień 2022
Home » Aktualności » Koronawirus mocno zaatakował Śląsk. Miejmy się na baczności!!!

Koronawirus mocno zaatakował Śląsk. Miejmy się na baczności!!!

Nastąpił duży przyrost chorych na koronawirusa na Śląsku. 2 osoby znajdują się na OIT w Raciborzu. W niedzielny poranek mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – donosi ministerstwo zdrowia. Niedzielny poranek przynosi więc złe informacje. – Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego – donosi resort zdrowia. – Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące – czytamy w komunikacie. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Liczba chorych w województwie śląskim wzrosła do 187 (3 zgony), na sąsiedniej Opolszczyźnie do 43.

W szpitalu w Raciborzu (stan na niedzielny poranek) przebywa: 21 chorych na oddziale wewnętrznym, sześciu na pulmonologii, dwóch na intensywnej terapii. Dziesięciu pacjentów na oddziale zakaźnym czeka na wynik testu.

*** W całym województwie śląskim kwarantanną objęto 3463 osób, hospitalizowanych jest 123 osób, pod nadzorem przebywa 7793 osób.

### Opis przypadków:

*** W średnim stanie w częstochowskim szpitalu jest starsza kobieta, która zakaziła się po kontakcie z osoba chorą. W izolacji domowej z kolei przebywa kobieta w sile wieku, u której także wystąpiły objawy zakażenia – obie mieszkanki powiatu częstochowskiego uczestniczyły w spotkaniu towarzyskim.

*** W tyskim szpitalu hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, który zakaził się od osoby chorej.

*** W kwarantannie domowej po kontakcie z zakażona osobą był mężczyzna w sile wieku, kiedy wystąpiły objawy koronawirusa. Decyzją lekarza chorób zakaźnych pozostanie w izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu w Bytomiu.

*** Nasilające się objawy zakażenia groźnym wirusem wystąpiły u mężczyzny w sile wieku z powiatu gliwickiego, który dwa tygodnie temu powrócił z Hiszpanii. Mieszkaniec pozostaje w izolacji domowej.

*** Pod nadzorem katowickich służb sanitarnych jest mężczyzna w sile wieku, który przebywał w kwarantannie domowej po powrocie z Anglii. Wystąpiły objawy, a badania pobranych próbek potwierdziły wynik dodatni.

*** W izolacji domowej, również pod nadzorem sanepidu w Katowicach, przebywa inny mężczyzna w sile wieku. Trwa ustalanie źródła zakażenia.

*** W ciężkim stanie w szpitalu jest kobieta z powiatu tarnogórskiego, hospitalizowana w szpitalu w Blachowni. Sanepid ustala źródło zakażenia.

*** Po kontakcie z osobą chorą w izolacji domowej, z wyraźnymi objawami Covid-19, przebywa kobieta z powiatu kłobuckiego.

*** Po powrocie z zagranicy w kwarantannie przebywał młody mężczyzna z powiatu bielskiego, gdy wystąpiły objawy zakażenia. Badania wykazały obecność wirusa w jego organizmie.

*** W dobrym stanie jest młoda kobieta, także mieszkanka powiatu bielskiego, która zakaziła się przez kontakt z osobą chorą.

**** Od osoby ze swojego najbliższego otoczenia zakaziła się kobieta w sile wieku, która jest izolacji domowej.

*** 9 osób z powiatu cieszyńskiego przebywa w izolacji w swoich domach, w dobrym stanie zdrowia – wszyscy zakazili się w miejscu pracy.

*** W szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Autor: opr. waw, redakcja@naszraciborz.pl

Redakcja