wtorek , 31 styczeń 2023
Home » Aktualności » Koronawirus kontratakuje! Było już tak dobrze. Dzisiaj okazuje się, że nigdy nie było tak źle!

Koronawirus kontratakuje! Było już tak dobrze. Dzisiaj okazuje się, że nigdy nie było tak źle!

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Dzisiejszy raport musi nas niepokoić. Tym bardziej, że tendencja wzrostowa występuje już od kilku dni i nie ma wcale ,,ochoty” ulec tzw. wypłaszczeniu.  Szczegółowo rzecz ujmując, czwartkowy poranny raport ministerstwa zdrowia mówi o 615 nowych przypadkach wykrycia koronawirusa na terenie naszego kraju. Odnotowano także kolejnych 15 przypadków śmiertelnych!!!

W tym miejscu postawmy sobie pytanie – ile w tej statystyce jest naszej winy? Ściślej mówiąc ludzi nieodpowiedzialnych i mądrzejszych od wszystkich osób, oraz od wszystkich teorii i specjalistów.

Po raz kolejny podkreślamy, że najtańsze, najłatwiejsze i zarazem gwarantujące powodzenie sposoby samozabezpieczenia przed koronawirusem stanowią:

– regularne, dokładne mycie mydłem rąk i twarzy,

– noszenie właściwych masek ochronnych,

– noszenie rękawiczek ochronnych,

– unikanie dużego zagęszczenia osób i zachowanie właściwego dystansu od innych osób.

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie Polski. W czwartek rano otrzymaliśmy informację o 615 osobach, u których badania laboratoryjne wykazały obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Patrząc na te dane możemy powiedzieć, że jest to najgorszy dzień w Polsce od wybuchu epidemii pod względem liczby zarażonych. Poprzedni “rekord” wynosił 599 przypadków w trakcie jednego dnia.

I ważna informacja dla nas – najwięcej przypadków, bo aż 160, odnotowano w woj. śląskim.

Pozostałe dane dotyczą województw: małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i warmińsko-mazurskiego (5).

Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-K, 91-M, 68-M, 88-M, 62-M, 87-M Kraków, 59-K Nowy Sącz, 82-K Kędzierzyn Koźle, 83-M Tychy, 90-K Racibórz, 64-M Gliwice, 81-K Radom, 79-M Grajewo, 81-K Zielona Góra, 72-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące – podało MZ w swoim komunikacie.

Łącznie w Polsce mamy więc już 45 031 przypadków zarażenia koronawirusem. 1 709 stanowi przypadki śmiertelne.

INFO: prasowe

Redakcja